Włochy. Epidemia: o 56 wzrosła liczba zmarłych, są 393 nowe zakażenia

Włochy. Epidemia: o 56 wzrosła liczba zmarłych, są 393 nowe zakażenia
(fot. depositphotos.com)
PAP / pp

56 osób zakażonych koronawirusem zmarło ostatniej doby we Włoszech - poinformowano w piątek w komunikacie Obrony Cywilnej. Tym samym łączny bilans zmarłych wzrósł do 34 223. Stwierdzono 393 nowe zakażenia, z czego 69 proc. w Lombardii.

Według danych OC we Włoszech jest obecnie 28,8 tys. osób zakażonych. Ich liczba zmniejszyła się w ciągu jednego dnia o 1 640.

Potwierdzono dotąd w kraju ponad 236 tys. przypadków infekcji. Z tej liczby wyleczonych jest już 173 tys. osób. Przybyło ich około 1 750.

Rośnie ognisko zakażeń w ośrodku opieki medycznej i rehabilitacji San Raffaele Pisana w Rzymie, gdzie liczba infekcji wzrosła od czwartku o 22, do 99. Pięciu pacjentów tej placówki zmarło.

W Lombardii zmarło następnych 31 osób i wykryto ponad 270 nowych zakażeń. Dane z tego regionu utrzymują się na stałym poziomie.

Żadnego nowego zgonu na Covid-19 nie stwierdzono kolejny dzień między innymi w Piemoncie, gdzie wcześniej zmarło prawie 4 tys. osób i zachorowało 30 tys.

W opublikowanej analizie danych na temat przebiegu epidemii we Włoszech wirusolog Giorgio Palu z uniwersytetu w Padwie podkreślił, że około 95 proc. ludności kraju nie zakaziło się koronawirusem, a zatem dalej jest na niego narażonych. Zaznaczył zarazem, że wyższy wskaźnik odporności notuje się w Bergamo i innych rejonach Lombardii, gdzie doszło do masowego szerzenia się wirusa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek
20,96 zł
29,95 zł

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

Włochy. Epidemia: o 56 wzrosła liczba zmarłych, są 393 nowe zakażenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.