Włoska branża turystyczna: pomoc rządu to kropla w morzu potrzeb

Włoska branża turystyczna: pomoc rządu to kropla w morzu potrzeb
fot. David Köhler / Unsplash
PAP / pk

Lockdown w Rzymie w Wielkanoc to 950 tys. niewykorzystanych noclegów w hotelach i pensjonatach i 200 mln euro strat dla branży turystycznej - takie dane przedstawiono w sobotę w stolicy Włoch. W czasie tych świąt to tradycyjnie najczęściej odwiedzane miasto w Europie.

Będzie to już druga Wielkanoc w lockdownie w opustoszałym Wiecznym Mieście, ze zmienionym programem watykańskich obchodów Wielkiego Tygodnia i bez turystów z Włoch i zagranicy.

DEON.PL POLECA
Tysiące ludzi z wielu krajów przybywało zawsze na Drogę Krzyżową w rzymskim Koloseum i pozostałe uroczystości pod przewodnictwem papieża. Program tegorocznych ceremonii w Watykanie nie został jeszcze ogłoszony, ale z całą pewnością zostanie dostosowany do warunków twardego lockdownu, jaki obowiązuje w całym stołecznym regionie Lacjum.

Przychody branży turystycznej zostały praktycznie wyzerowane - podkreśliła w raporcie organizacja konsumencka Codacons.

DEON.PL POLECA

"Pomoc finansowa ze strony rządu to kropla w morzu potrzeb i nie pokryje strat w Rzymie, w którym turystyka stanowi siłę napędową gospodarki" - oświadczył prezes organizacji Carlo Rienzi.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Włoska branża turystyczna: pomoc rządu to kropla w morzu potrzeb
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.