Wybuch na deptaku w centrum Stambułu w Turcji. Cztery osoby nie żyją

Wybuch na deptaku w centrum Stambułu w Turcji. Cztery osoby nie żyją
Wybuch na deptaku w Stambule - fot. PAP/EPA/ERDEM SAHIN
PAP / pzk

Do silnej eksplozji doszło w niedzielę na popularnej, przeznaczonej dla pieszych alei Istiklal w centrum Stambułu, w Turcji. Eksplozja, do której doszło na ruchliwym deptaku w centrum miasta, spowodowała śmierć co najmniej czterech osób i obrażenia u 38 kolejnych - powiedział gubernator Stambułu Ali Yerlikaya, cytowany przez Associated Press.

Na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych widać przybyłe na miejsce zdarzenia karetki pogotowia, wozy strażackie i radiowozy. Użytkownicy mediów społecznościowych poinformowali, że pobliskie sklepy zostały zamknięte, a aleję odgrodzono.

DEON.PL POLECA
Po wybuchu w Stambule władze tureckie nałożyły na tureckie media zakaz przekazywania informacji o wybuchu, aby - jak podkreśliły w specjalnym oświadczeniu - uniknąć strachu i paniki wśród ludności. Stacje CNN Turcja i TRT przerwały swoje relacje z miejsca zdarzenia - informuje agencja dpa.

Powód eksplozji na razie nie jest znany.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wybuch na deptaku w centrum Stambułu w Turcji. Cztery osoby nie żyją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.