Wybuch na kosmodromie zniszczył satelitę Facebooka [WIDEO]

Wybuch na kosmodromie zniszczył satelitę Facebooka [WIDEO]
(fot. USLaunchReport / youtube.com / Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com)
5 lat temu
BusinessInsider.com / youtube.com / PAP / ml / pk

W użytkowanej przez prywatną firmę SpaceX części kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie nastąpił w czwartek wybuch podczas rutynowej próby bezzałogowej rakiety Falcon 9 - poinformowała amerykańska Państwowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA).

Według Spacex spowodowany "anomalią" wybuch zniszczył rakietę i jej ładunek. Nikt nie odniósł obrażeń.

Jak podaje portal BusinessInsider.com, w wyniku ekslpozji zniszczony został satelita Facebooka, który miał dostarczać darmowy internet w Afryce. Tego m.in. dotyczyła rozmowa Marka Zuckerberga z papieżem Franciszkiem w ostatni poniedziałek.

Przeczytaj o więcej o tym spotkaniu.

Jak podała agencja AP, wybuch wstrząsnął budynkami odległymi o kilometry i przez kilka minut słychać było kolejne eksplozje. W niebo wzniosła się chmura ciemnego dymu.
Deklarowana jako rutynowa próba poprzedzała planowany na sobotę start rakiety. Jak się przypuszcza, miała ona wynieść na orbitę izraelskiego satelitę telekomunikacyjnego.
SpaceX współpracuje z NASA, dostarczając swymi pojazdami Dragon zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Loty załogowej wersji Dragona mają się rozpocząć w przyszłym roku.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wybuch na kosmodromie zniszczył satelitę Facebooka [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.