Wykryto czwarty wyciek w Nord Stream. Mogła wydostać się już połowa gazu będąca w rurach

Wykryto czwarty wyciek w Nord Stream. Mogła wydostać się już połowa gazu będąca w rurach
Fot. depositphotos.com / Twitter.com
PAP / rmf24.pl / tk

Według Jenny Larsson, rzeczniczki szwedzkiej straży przybrzeżnej gazociągi Nord Stream 1 i Nord Stream 2 uszkodzone są już w czterech miejscach, z których następuje wyciek. Wcześniej mówiono o trzech wyciekach.

Wyciek gazu z Nord Stream 1 i 2

Jak przekazała Larsson, czwarty wyciek znajduje się w szwedzkiej wyłącznej strefie ekonomicznej. Według najnowszych informacji gaz wydostaje się więc z dwóch miejsc w strefie szwedzkiej i dwóch w strefie duńskiej - pisze w czwartek Reuters.

DEON.PL POLECA
Szwedzkie służby specjalne SAPO przejęły w środę od policji dochodzenie w sprawie podejrzenia wystąpienia sabotażu, którego następstwem jest wyciek z gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim. W komunikacie służb podkreślono, że nie można wykluczyć, iż stoi za nim obce mocarstwo.

„Szwedzki sejsmolog Björn Lund poinformował, że w pobliżu Nord Stream doszło do dwóch wybuchów. Do pierwszego o 2:03 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Eksplozja miała miejsce przy Nord Stream 2, na południowy-wschód od Bornholmu. Do drugiego wybuchu doszło o 19:04 w poniedziałek w pobliżu Nord Stream 1 na wysokości Simrishamn - był pięciokrotnie silniejszy niż pierwszy wybuch” - podaje rmf24.pl.

Gazociągi Nord Stream 2 i Nord Stream 1 zostały uszkodzone w poniedziałek w pobliżu Bornholmu. Od tego czasu wycieka z nich gaz w postaci widocznych na powierzchni wody bąbelków. Szwedzka Straż Przybrzeżna poinformowała, że wyciek z Nord Stream 1 zacznie się zmniejszać w niedzielę. Przesył NS 1 wstrzymała Rosja, a NS 2 jest gotowy do eksploatacji, ale nie został uruchomiony.

Źródło: PAP / rmf24.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Wykryto czwarty wyciek w Nord Stream. Mogła wydostać się już połowa gazu będąca w rurach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.