Wysoka frekwencja w Muzeum Auschwitz-Birkenau

Wysoka frekwencja w Muzeum Auschwitz-Birkenau
(fot. xiquinhosilva / CC BY 2.0 / flickr.com)
6 lat temu
KAI / mg

Już ponad milion osób odwiedziło Miejsce Pamięci Auschwitz w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku - poinformował rzecznik Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, Paweł Sawicki. Dodał, że nigdy wcześniej w historii Muzeum frekwencja w tym okresie nie była tak wysoka.

W ubiegłym, rekordowym pod względem liczby odwiedzających roku, tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady zwiedziło 1,53 mln osób. Jak przypomina Andrzej Kacorzyk, zastępca dyrektora Muzeum, wówczas milion odwiedzających odnotowaliśmy pod koniec sierpnia.

Zdaniem dyrektora Muzeum Auschwitz dr. Piotra M.A. Cywińskiego "zagłębienie się w tragedię Auschwitz pozwala lepiej zrozumieć świat powojenny, dzisiejszy, otaczający nas, wraz z całą sferą ludzkiej nadziei, wyzwań i zagrożeń". - A tylko taka refleksja może wzmóc w nas poczucie własnej dzisiejszej odpowiedzialności - zaznaczył.

Paweł Sawicki zauważa, że wysoka frekwencja niesie za sobą wiele wyzwań związanych m.in. z zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno ludziom, jak i historycznym obiektom.

- Na początku roku wprowadzono m.in. kontrolę bezpieczeństwa przy wejściu, a także ustalono maksymalną liczbę osób wchodzących na teren byłego obozu Auschwitz I w ciągu jednej godziny. Uruchomiony został również specjalny serwis internetowy visit.auschwitz.org, który pozwala na rezerwację terminów zwiedzania zarówno osobom indywidualnym, jak i grupom zorganizowanym - wyjaśnia Sawicki.

Większość zwiedzających to ludzie młodzi, przyjeżdżający na ogół w ramach różnych programów edukacyjnych.

Liczba osób odwiedzających tereny byłego obozu Auschwitz jest w ostatnich latach wyższa niż kiedykolwiek w historii Muzeum istniejącego od 1947 r. Ponadmilionowa frekwencja utrzymuje się niezmiennie od 8 lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wysoka frekwencja w Muzeum Auschwitz-Birkenau
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.