Wywiad wojskowy Ukrainy poinformował o zhakowaniu serwisu służącego do głosowania w rosyjskich wyborach

PAP / jk

Specjaliści komputerowi ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) włamali się do systemu usług państwowych Rosji, za pośrednictwem którego trwa głosowanie elektroniczne w wyborach prezydenckich w tym kraju – powiadomiła w sobotę agencja Ukrinform, powołując się na źródło w HUR.

„Strona usług państwowych Rosji leży. System głosowania leży. Specjaliści komputerowi HUR obeszli wszystkie systemy ochrony. Tak będzie do końca głosowania” – poinformowało wspomniane źródło.

DEON.PL POLECA

Oprócz tego trwają ataki na serwisy elektroniczne partii rządzącej Jedna Rosja. Jedna Rosja powiadomiła wcześniej w sobotę, że padła ofiarą ataku cybernetycznego polegającego na rozległej blokadzie jej stron internetowych, w związku z czym zawiesiła mniej istotne serwisy, by odeprzeć atak.

Sobota jest drugim dniem trzydniowych wyborów prezydenckich w Rosji, w których Władimir Putin startuje jako „niezależny kandydat” wspierany przez Jedną Rosję.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Bilewicz

Jak wyrwać się z wpływu historycznej traumy?

Nieufni wobec państwa i wszelkich instytucji. Wiecznie narzekający i niezadowoleni. Pełni obaw i lęków. A jednocześnie gotowi do ogromnej mobilizacji w czasie kryzysu i pomagania innym, gdy są...

Skomentuj artykuł

Wywiad wojskowy Ukrainy poinformował o zhakowaniu serwisu służącego do głosowania w rosyjskich wyborach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.