Wznowiono poszukiwania polskich alpinistów

Wznowiono poszukiwania polskich alpinistów
Na razie start śmigłowca ratowniczego jest niemożliwy. (fot. EPA/EXPA/ Bergrettung Kals/Toni Riepler)
PAP/ APA / apio

Grupa austriackich ratowników górskich wyruszyła około południa pieszo na poszukiwania dwóch polskich alpinistów na najwyższej górze Austrii - Grossglockner (3797 m). Zła pogoda nadal uniemożliwia użycie śmigłowca ratowniczego.

Pięciu polskich alpinistów (w tym 53-letni mężczyzna, którego znaleziono martwego oraz jego dwaj synowie) przybyło do Kals w piątek. Jak pisze APA, mimo złej pogody w sobotę grupa ta wyruszyła na Grossglockner. Wspinali się w dwóch zespołach - dwuosobowym i trzyosobowym. 21-letni syn zmarłego wraz z 22-letnim przyjacielem dotarli do szczytu, natomiast trzyosobowy zespół popadł w tarapaty.

Dopiero gdy dwuosobowy zespół zszedł w niedzielę do schroniska w rejonie Adlersruhe, wszczęto alarm i rozpoczęła się akcja ratunkowa.

W niedzielę ratownicy znaleźli zwłoki 53-letniego Polaka. Z powodu złej pogody nie zabrano ich dotąd. Natrafili też na linę, co sugerowało, że 25-letni syn tego mężczyzny mógł podjąć próbę samodzielnego zejścia w dolinę i sprowadzenia pomocy. 25-latek jest zaginiony.

Jak informuje APA, trzeci alpinista z tego zespołu, 24-letni mężczyzna, wciąż znajduje się zapewne w rejonie grani Stuedlgrat i prawdopodobnie ma złamaną stopę.

DEON.PL POLECA

Ratownicy nie chcieli się wypowiadać na temat szans przeżycia zaginionych alpinistów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wznowiono poszukiwania polskich alpinistów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.