Z powodu pandemii w Holandii spadła liczba włamań do mieszkań

Z powodu pandemii w Holandii	spadła liczba włamań do mieszkań
pl.depositphotos.com
PAP/dm

Liczba włamań do mieszkań w Holandii spadła o 40 proc. Niestety niebezpiecznie rośnie liczba przestępstw dokonywanych online.

W okresie od października 2020 r. do marca 2021 r. policja zanotowała 13,5 tys. włamań do prywatnych mieszkań, w analogicznym okresie rok temu było to ponad 22 tys. Oznacza to spadek o ok. 40 proc.

Informacje podał dziennik „Algemeen Dagblad”, który wskazuje, że przestępcy rzadziej decydują się na dokonanie przestępstwa, wiedząc, że mieszkańcy są w domach. Spadek liczby włamań dotyczy 9 na 10 gmin.

Policyjne statystyki potwierdzają informacje gazety. Spadek dotyczy wszystkich prowincji. „Częściej też udaje się nam złapać przestępców na gorącym uczynku, bo domownicy szybko powiadamiają funkcjonariuszy widząc podejrzane osoby” – informuje biuro rzecznika policji w Hadze. Policja podkreśla, że coraz częściej mieszkańcy instalują solidniejsze zamki i inwestują w kamery do monitoringu.

Niestety niebezpiecznie rośnie liczba przestępstw dokonywanych online – informuje „Algemeen Dagblad”. Cyberprzestępczość wzrosła w ubiegłym roku o 127 proc. w porównaniu z 2019 r. Ostatnio prywatne dane i hasła milionów Holendrów zostały skradzione ze sklepu internetowego Allekabels. W ubiegłym miesiącu skradziono bazę danych firmie, która świadczy usługi teleinformatyczne warsztatom samochodowym. W ręce przestępców trafiły informacje nawet o 7 mln Holendrów.

Według holenderskiego Urzędu Ochrony Danych Osobowych w 2020 roku doszło do większej liczby podobnych zdarzeń.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
Na temat internetu powstało już bardzo wiele badań, a pozycji poświęconych tej problematyce przybywa każdego dnia. Najczęściej są one podejmowane przez przedstawicieli nauk społecznych, ale wśród nich jest wciąż niewiele rozważań teoretycznych i badań prowadzonych...

Skomentuj artykuł

Z powodu pandemii w Holandii spadła liczba włamań do mieszkań
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.