Zamach na hotel w Mogadiuszu - 13 zabitych

Zamach na hotel w Mogadiuszu - 13 zabitych
(fot.PAP/EPA/SAID YUSUF WARSAME)
Reuters, AFP, AP / PAP / ak

Co najmniej 13 osób zginęło w niedzielę w ataku islamistycznej organizacji Al-Szabab na hotel Dżazira w centrum stolicy Somalii, Mogadiszu - poinformowały służby ratunkowe. W hotelu częstymi gośćmi są członkowie somalijskich władz, dyplomaci i obcokrajowcy.

Według agencji AFP, która powołuje się na świadków, przed budynkiem eksplodował samochód ciężarowy wyładowany ładunkami wybuchowymi. Associated Press pisze, że zamachu dokonał samobójca, który wjechał samochodem w ogrodzenie hotelu.

W hotelu Dżazira często spotykają się przedstawiciele somalijskiego rządu i obcokrajowcy; mieści się tam również wiele przedstawicielstw dyplomatycznych.

Do ataku natychmiast przyznało się islamistyczne ugrupowanie Al-Szabab, które oznajmiło, że jest to odpowiedź na ataki przeprowadzane przez siły Unii Afrykańskiej i somalijski rząd.

W przeszłości hotel Dżazira wielokrotnie był celem ataku Al-Szabab.

Powiązani z Al-Kaidą islamiści z Al-Szabab kontrolują znaczne obszary na południu i w środkowej części Somalii, gdzie stosują prawo szariatu. Od wielu lat na terytorium kraju przeprowadzają też zamachy terrorystyczne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zamach na hotel w Mogadiuszu - 13 zabitych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.