Zatrzymano podejrzanych o udział w zamachach

Zatrzymano podejrzanych o udział w zamachach
(fot. PAP/EPA/RAED QUTENA)
6 lat temu
PAP / ptt

Kuwejcka policja zatrzymała kilka osób w związku z podejrzeniem o udział w piątkowym zamachu na szyicki meczet, w którym zginęło 27 osób, a ponad 220 zostało rannych - podały w sobotę źródła w siłach bezpieczeństwa. W Kuwejcie sobota jest dniem żałoby narodowej.

- Dokonano licznych aresztowań osób podejrzanych o związki z zamachowcem samobójcą, który dokonał ataku na meczet Imama Sadika na wschodzie stolicy Kuwejtu - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa, nie precyzując liczby zatrzymanych.

Według gazety "al-Kabas" aresztowano trzy osoby.

Kamikadze zdetonował pas z ładunkami wybuchowymi w świątyni, w której modliło się w tym czasie około 2 tysięcy wiernych. Do zamachu przyznała się grupa o nazwie Prowincja Nadżd, stowarzyszona z Państwem Islamskim (IS). Grupa ta przyznała się do zamachów na meczety szyickie w Arabii Saudyjskiej w ostatnich tygodniach.

Piątkowy zamach był pierwszym w Kuwejcie atakiem samobójczym, którego celem był szyicki meczet. Przedstawiciele władz oświadczyli, że miał on na celu wzniecanie wrogości między sunnicką większością a szyicką mniejszością. - Odetniemy rękę złu, które burzy bezpieczeństwo naszej ojczyzny - powiedział wicepremier oraz minister spraw wewnętrznych szejch Muhammad Chalid al-Hamad as-Sabah.

Sobota jest w Kuwejcie dniem żałoby narodowej i uroczystości pogrzebowych ofiar zamachu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zatrzymano podejrzanych o udział w zamachach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.