Zderzenie ciężarówki z polskim kierowcą i Pendolino

Zderzenie ciężarówki z polskim kierowcą i Pendolino
(fot. PAP/EPA/RAIL SAFETY INSPECTION / / HANDOUT)
6 lat temu
PAP / mg

Dwie osoby zginęły, a 13 zostało rannych, gdy ciężarówka zderzyła się z pociągiem Pendolino w środę w pobliżu Studenki w powiecie Nowy Jiczyn, na wschodzie Czech. Według szefa czeskiego MSW Milana Chovanca policja zatrzymała polskiego kierowcę ciężarówki.

Rzecznik służb ratunkowych Lukasz Humpl powiedział, że na miejsce zdarzenia przyjechało osiem karetek pogotowia i śmigłowiec medyczny. Maszynista pociągu został ciężko ranny.

Według czeskich mediów ciężarówka wjechała na przejazd kolejowy, gdy były już opuszczane zapory i paliło się czerwone światło. Polskiemu kierowcy udało się uciec z samochodu, w który następnie uderzył pociąg. Kierowca został zatrzymany i przewieziony na przesłuchanie.

Pendolino kursował na trasie miedzy Boguminem we wschodnich Czechach a miastem Franciszkowe Łaźnie na zachodzie kraju. Po zderzeniu pociąg był w stanie zatrzymać się dopiero po przejechaniu dwóch kilometrów.

Ruch kolejowy na trasie Praga-Ostrawa został wstrzymany i prawdopodobnie nie zostanie w środę przywrócony - poinformował przedstawiciel straży pożarnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zderzenie ciężarówki z polskim kierowcą i Pendolino
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.