Wiatr wiał tak mocno, że wywrócił tira

Wiatr wiał tak mocno, że wywrócił tira
Fot. Mikael Damkier / depositphotos.com
3 tygodnie temu
PAP / tk

Na drodze między Mrągowem a Kętrzynem (woj. warmińsko-mazurskie) przewróciła się ciężarówka z naczepą. Przyczyną wypadku był bardzo silny podmuch wiatru. Kierowcy pojazdu nic się nie stało.

Oficer prasowa policji w Kętrzynie Ewelina Piaścik poinformowała, że tir jechał bez ładunku.

- Kierowca ciężarówki powiedział, że nagły silny powiew wiatru przewrócił auto na drogę. Jeden pas jezdni jest zablokowany - podała Piaścik. Dodała, że kierowcy ciężarówki nic się nie stało - wyszedł z auta o własnych siłach.

Nie pierwszy wypadek spowodowany silnym wiatrem

To kolejne zdarzenie w woj. warmińsko-mazurskim, do którego doszło w piątek na skutek silnego wiatru. W Lutrach zginął 59-letni mężczyzna, ponieważ na jego auto spadł konar drzewa.

Dziś rano strażak ochotnik został ranny podczas akcji usuwania powalonego drzewa w miejscowości Studzianka w powiecie olsztyńskim. Ma otwarte złamanie nogi; przetransportowano go do szpitala.

Według IMGW "tendencja wiatru i jego porywów jest słabnąca, jednak lokalnie mogą jeszcze występować porywy od 60 km/h do lokalnie 70 km/h, przy średnim wietrze 25-35 km/h. Wiatr wieje z północnego zachodu".

Źródło: PAP / tk

 

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września 2021 r., mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ
23,03 zł
32,90 zł

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Skomentuj artykuł

Wiatr wiał tak mocno, że wywrócił tira
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.