"Widzisz coś złego? Reaguj!" Katarzyna Grochola ambasadorką kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet

"Widzisz coś złego? Reaguj!" Katarzyna Grochola ambasadorką kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet
(fot. facebook.com/KatarzynaGrocholaofficial)
mamadu.pl / facebook.com / ms

Ponad 400 kobiet rocznie umiera w Polsce w wyniku przemocy – jedne giną z rąk swoich oprawców, inne popełniają samobójstwo" – czytamy na facebookowym profilu pisarki.

25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, ustanowiony przez ONZ w 1999 roku i poparty także przez Unię Europejską. W tym roku z tej okazji Centrum Praw Kobiet wystartowało z kampanią "Stop przemocy wobec Kobiet", która trwać będzie przez cały rok. Ambasadorką akcji jest znana polska pisarka Katarzyna Grochola.

DEON.PL POLECA

"Co 40 sekund jakaś kobieta w Polsce doświadcza przemocy. 19% Polek była zaatakowana przez obecnego lub byłego partnera. W większości przypadków współofiarami są dzieci. Ponad 400 kobiet rocznie umiera w Polsce w wyniku przemocy – jedne giną z rąk swoich oprawców, inne popełniają samobójstwo" – czytamy na facebookowym profilu pisarki.

Centrum Praw Kobiet rozpoczęło swoją działalność 25 lat temu. "Przez ten czas fundacji udało się pomóc ponad 100 tysiącom kobiet i ich dzieciom. Jubileusz to nie tylko czas świętowania, ale także okazja do podsumowania 25 lat naszych działań, tego co udało się w Polsce zmienić w obszarze praw kobiet i przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, jaki był nasz w tym udział, jakie wyzwania stoją przed nami na kolejne lata" – czytamy w opisie najnowszej kampanii.

Od kilku lat Centrum Praw Kobiet boryka się z problemami finansowymi wynikającymi z braku dofinansowania ze strony państwa. Dlatego wraz z kampanią rusza także ze zbiórką pieniędzy na modernizację infolinii Centrum, bo jak podkreślają organizatorki akcji: "każdy telefon musi zostać odebrany".

Akcja jest częścią europejskiej inicjatywy A+E Networks i telewizji Crime+Investigation. – Nasza kampania rzuca światło na przerażające statystyki dotyczące przemocy wobec kobiet. Przez cały rok 2020 będziemy namawiać naszych widzów i klientów do włączenia się do dyskusji na ten temat oraz przekazywania funduszy na rzecz organizacji, które niosą pomoc ofiarom przemocy. Bardzo istotne jest dla nas pokazanie, jakie znaczenie ma ich praca, która każdego dnia pomaga kobietom odbudować swoje życie i pokazuje im, że nie są same – powiedziała w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Izabella Wiley, dyrektor generalna A+E Networks Poland & CEE.

W ramach kampanii na platformie VOD oraz w telewizji zostaną wyemitowane filmy poruszające problem przemocy wobec kobiet. Promowane będą również zbiórki na rzecz organizacji, które pomagają ofiarom przemocy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Widzisz coś złego? Reaguj!" Katarzyna Grochola ambasadorką kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.