Wielka Brytania: 1000 osób ewakuowanych każdego dnia z Afganistanu

Wielka Brytania: 1000 osób ewakuowanych każdego dnia z Afganistanu
Fot. Marcin Nowak / unsplash.com
PAP / tk

Minister Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii, Priti Patel poinformowała, że dotychczas udało się ewakuować z Afganistanu około 1000 osób dziennie. Władze Zjednoczonego Królestwa wysłały do Kabulu 900 żołnierzy.

"Do tej pory ewakuowaliśmy około 1000 osób dziennie. Wciąż sprowadzamy obywateli brytyjskich i tych obywateli afgańskich, którzy byli przez nas zatrudnieni na miejscu" - powiedziała w stacji BBC.

Brytyjski rząd wysłał w ostatnich dniach do Afganistanu ok. 900 żołnierzy, aby pomogli w sprowadzeniu do kraju obywateli brytyjskich oraz tych Afgańczyków, którzy współpracowali z siłami brytyjskimi. Przed rozpoczęciem ewakuacji szacowano, że w Afganistanie jest ok. 4000 Brytyjczyków.

Brytania osiedli Afgańczyków

W nocy z wtorku na środę brytyjski rząd ogłosił też, że w ciągu najbliższych lat umożliwi osiedlenie się 20 tys. obywateli Afganistanu, z czego 5000 ma zostać sprowadzonych w ciągu pierwszego roku. Ta liczba nie obejmuje tych współpracowników brytyjskiego wojska, którzy są obecnie ewakuowani z Afganistanu.

Źródło: PAP / tk

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Justyna Kaczmarczyk

Zranieni w Kościele – wysłuchać, zrozumieć, pomóc

Lata traumy, emocjonalne zamknięcie, depresja – to tylko niektóre skutki, z którymi muszą mierzyć się osoby wykorzystane seksualnie. Co czuje osoba skrzywdzona przez księdza? Na jaką pomoc może...

Skomentuj artykuł

Wielka Brytania: 1000 osób ewakuowanych każdego dnia z Afganistanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.