Wielka Brytania: królowa Elżbieta II zakażona COVID-19

PAP / tk

Brytyjska królowa Elżbieta II uzyskała pozytywny wynik na obecność koronawirusa - poinformował w niedzielę Pałac Buckingham.

"Pałac Buckingham potwierdza, że królowa uzyskała dziś pozytywny wynik testu na Covid. Jej Królewska Mość odczuwa łagodne objawy podobne do przeziębienia, ale spodziewa się, że będzie mogła kontynuować lekkie obowiązki w Windsorze w nadchodzącym tygodniu. Nadal będzie otrzymywać opiekę lekarską i postępować zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi" - napisano w wydanym oświadczeniu.

95-letnia królowa została w pełni zaszczepiona przeciw Covid-19 i przyjęła także dawkę przypominającą.

COVID-19 tuż przed ważną rocznicą

Informacja o tym, że Elżbieta II jest zakażona koronawirusem, pojawiła się dokładnie dwa tygodnie po 70. rocznicy objęcia przez nią tronu. W przededniu jubileuszu królowa przyjęła w posiadłości Sandringham House grupę emerytów, wolontariuszy oraz członkinie lokalnego Instytutu Kobiet, co było pierwszym od trzech miesięcy dużym publicznym wydarzeniem z jej osobistym udziałem.

Kilka dni później, tak jak to było wcześniej planowane, wróciła na zamek w Windsorze, gdzie spędza większość czasu od początku wybuchu pandemii.

Obawy o to, że monarchini mogła być narażona na kontakt z koronawirusem, pojawiły się 10 dni temu, gdy pozytywny wynik testu uzyskał jej najstarszy syn, książę Karol i okazało się, że widziała się z nim dwa dni wcześniej.

Pod koniec zeszłego roku pojawiły się z kolei obawy o stan zdrowia królowej po tym, jak lekarze zalecili jej odpoczynek. Pałac Buckingham nie podał wówczas szczegółów, poza faktem, że jedną noc królowa spędziła w szpitalu, ale jak się uważa, zalecenie to wynikało ze zbyt dużej liczby obowiązków, które podejmowała.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Dajka

Dla tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać
Dla tych, którzy stosowali Post Daniela

Krystyna Dajka, autorka bestsellerowego Postu Daniela z uzdrawiającą dietą warzywno-owocową dr Ewy Dąbrowskiej®, tym razem odpowiada na pytanie, które codziennie sobie...

Skomentuj artykuł

Wielka Brytania: królowa Elżbieta II zakażona COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.