Wielka Brytania. Katolicki poseł partii rządzącej zamordowany przez nożownika

Wielka Brytania. Katolicki poseł partii rządzącej zamordowany przez nożownika
Fot. Lucas Davies / Unsplash
1 miesiąc temu
PAP/ KAI/ kb

Katolicki poseł rządzącej w Wielkiej Brytanii Partii Konserwatywnej David Amess został w piątek wielokrotnie ugodzony nożem w swoim okręgu wyborczym, w wyniku czego zmarł - podała stacja Sky News. Sprawcą okazał się 25-letni mężczyzna, który został aresztowany przez policję.

Jak podaje Sky News, sprawca wszedł do biura poselskiego Amessa w miejscowości Leigh-on-Sea w hrabstwie Essex w południowo-wschodniej Anglii i wielokrotnie ugodził go nożem.

"Realizował swoje powołanie jako katolik w życiu publicznym z wielkodusznością i uczciwością. Służył w parlamencie przez cztery dekady i był szanowany przez wszystkie partie polityczne w tej Izbie. Jego przedwczesna śmierć jest wielką stratą" - napisał prymas Anglii kard. Vincent Nichols w oświadczeniu po zasztyletowaniu Davida Amessa,

Posłowi udzielono pomocy na miejscu zdarzenia. Początkowo podawano informacje, z których wynikało, że nie wiadomo, na ile poważne były rany, których poseł doznał, ani czy sprawca został zatrzymany.

Wielka Brytania. Poseł zaatakowany nożem

Do ataku doszło krótko po godz. 12 w lokalnym biurze poselskim w miejscowości Leigh-on-Sea w hrabstwie Essex w południowo-wschodniej Anglii. Jak podała stacja Sky News, sprawca wszedł do biura i wielokrotnie ugodził nożem polityka. W piątki, gdy Izba Gmin zazwyczaj nie obraduje, brytyjscy posłowie spotykają się z wyborcami w swoich okręgach.

69-letni Amess był posłem do Izby Gmin z ramienia Partii Konserwatywnej od 1983 roku. Od wielu lat należał do eurosceptycznego skrzydła partii i przed referendum w 2016 roku poparł brexit.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
135,00 zł

Ta wersja katolickiej Dobrej Nowiny jest doskonała do osobistego lub grupowego studiowania dla różnych grup wiekowych. Używając wiarygodnego tłumaczenia, zawiera Księgi Deuterokanoniczne w porządku Septuaginty (przeplatane w całym tekście) oraz rysunki liniowe Annie Vallotton. 

...

Skomentuj artykuł

Wielka Brytania. Katolicki poseł partii rządzącej zamordowany przez nożownika
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.