Wielka Brytania. Katolicki poseł partii rządzącej zamordowany przez nożownika

Wielka Brytania. Katolicki poseł partii rządzącej zamordowany przez nożownika
Fot. Lucas Davies / Unsplash
PAP/ KAI/ kb

Katolicki poseł rządzącej w Wielkiej Brytanii Partii Konserwatywnej David Amess został w piątek wielokrotnie ugodzony nożem w swoim okręgu wyborczym, w wyniku czego zmarł - podała stacja Sky News. Sprawcą okazał się 25-letni mężczyzna, który został aresztowany przez policję.

Jak podaje Sky News, sprawca wszedł do biura poselskiego Amessa w miejscowości Leigh-on-Sea w hrabstwie Essex w południowo-wschodniej Anglii i wielokrotnie ugodził go nożem.

"Realizował swoje powołanie jako katolik w życiu publicznym z wielkodusznością i uczciwością. Służył w parlamencie przez cztery dekady i był szanowany przez wszystkie partie polityczne w tej Izbie. Jego przedwczesna śmierć jest wielką stratą" - napisał prymas Anglii kard. Vincent Nichols w oświadczeniu po zasztyletowaniu Davida Amessa,

Posłowi udzielono pomocy na miejscu zdarzenia. Początkowo podawano informacje, z których wynikało, że nie wiadomo, na ile poważne były rany, których poseł doznał, ani czy sprawca został zatrzymany.

Wielka Brytania. Poseł zaatakowany nożem

Do ataku doszło krótko po godz. 12 w lokalnym biurze poselskim w miejscowości Leigh-on-Sea w hrabstwie Essex w południowo-wschodniej Anglii. Jak podała stacja Sky News, sprawca wszedł do biura i wielokrotnie ugodził nożem polityka. W piątki, gdy Izba Gmin zazwyczaj nie obraduje, brytyjscy posłowie spotykają się z wyborcami w swoich okręgach.

69-letni Amess był posłem do Izby Gmin z ramienia Partii Konserwatywnej od 1983 roku. Od wielu lat należał do eurosceptycznego skrzydła partii i przed referendum w 2016 roku poparł brexit.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Ta wersja katolickiej Dobrej Nowiny jest doskonała do osobistego lub grupowego studiowania dla różnych grup wiekowych. Używając wiarygodnego tłumaczenia, zawiera Księgi Deuterokanoniczne w porządku Septuaginty (przeplatane w całym tekście) oraz rysunki liniowe Annie Vallotton. 

...

Skomentuj artykuł

Wielka Brytania. Katolicki poseł partii rządzącej zamordowany przez nożownika
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.