Wielkie mocarstwo trafiło na listę "krajów nieprzyjaznych" Rosji

Wielkie mocarstwo trafiło na listę "krajów nieprzyjaznych" Rosji
Prezydent Rosji Władimir Putin (fot. Alexei Druzhinin / EPA / PAP)
5 miesięcy temu
PAP/mk

Rosja tworzy listę "krajów nieprzyjaznych". Rzecznika rosyjskiego Ministerstwa Sprawa Wewnętrznych potwierdziła, że "na liście figurują USA".

Na liście "krajów nieprzyjaznych" Rosji są Stany Zjednoczone; lista takich krajów jest tworzona przez władze rosyjskie - powiedziała w niedzielę rzeczniczka MSZ w Moskwie Maria Zacharowa. Ambasady krajów "nieprzyjaznych" nie będą mogły zatrudniać Rosjan.

Zacharowa, która wypowiadała się na temat listy "krajów nieprzyjaznych" w telewizji Rossija 24, oświadczyła, że "cała ta historia rozpoczęła się od kolejnej odsłony nieprzyjaznych działań USA". Dodała następnie: "jak mogę potwierdzić, na liście figurują USA".

23 kwietnia Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o odpowiedzi Rosji na "nieprzyjazne działania innych państw", który ogranicza możliwość zatrudniania przez ambasady i konsulaty takich krajów obywateli Rosji. Putin polecił, by listę "nieprzyjaznych" krajów określił rząd Rosji.

Tłem dla tej decyzji jest skandal dyplomatyczny pomiędzy Rosją i Czechami, które wydaliły 18 dyplomatów rosyjskich, na co Moskwa odpowiedziała zminimalizowaniem personelu ambasady czeskiej w Pradze. Zacharowa informowała wcześniej, że Rosja zabroniła Czechom zatrudniania obywateli Rosji w ambasadach tych państw w Moskwie. Analogiczny zakaz otrzymały Stany Zjednoczone.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz
27,93 zł
39,90 zł

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Wielkie mocarstwo trafiło na listę "krajów nieprzyjaznych" Rosji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.