Wielkopolskie: "Terytorialsi" dostarczają środki medyczne do szpitali

Wielkopolskie: "Terytorialsi" dostarczają środki medyczne do szpitali
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
2 miesiące temu
PAP / sz

Wielkopolscy terytorialsi, na wniosek wojewody, pomagali w niedzielę w dystrybucji środków medycznych do szpitali w całym regionie. W działaniach wspierało ich poznańskie Muzeum Broni Pancernej, które na pewien czas zmieniło się centrum logistyczne.

Jak poinformowała w niedzielę PAP w imieniu 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej ppor. Anna Jasińska, terytorialsi ze środkami medycznymi pojawili się w 13 wielkopolskich miastach i dotarli do 23 szpitali w regionie.

Minionej nocy żołnierze odebrali maski, gogle, rękawiczki, kombinezony i przewieźli je do Muzeum Broni Pancernej. Tam odbył się podział sprzętu medycznego i ładowanie na pojazdy. W działaniach uczestniczyli pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego i pracownicy muzeum.

"Duży wysiłek kierowców z kompanii dowodzenia, kompanii logistycznej oraz 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu zaprocentował - to oni przywieźli środki ochrony osobistej spod Olkusza. Poznańskie Muzeum Broni Pancernej użyczyło nam swojej infrastruktury. Dzięki takiej współpracy rozwieźliśmy już 100 proc. asortymentu" - poinformował dowódca 12 WBOT płk. Rafał Miernik.

Jak powiedział szef poznańskiego muzeum ppłk. Tomasz Ogrodniczuk, placówka w związku z zagrożeniem koronawirusem jest zamknięta dla zwiedzających, ale jest otwarta na udzielanie wszelkiej pomocy potrzebującym. "Jeśli wojewoda zgłosi nam więcej takich potrzeb, na pewno zareagujemy" – zapewnił.

Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu Dariusz Dymek poinformował, że niebawem do Wielkopolski dotrą kolejne transze środków medycznych.

Trafią one do placówek, które mają podwyższoną gotowość do działania. Sprzęt wykorzystany zostanie także w ambulansach, które jeżdżą na wezwania do osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

Ppor. Anna Jasińska poinformowała, że wszystkie pojazdy wojskowe wykorzystywane do przewozu sprzętu szpitalnego otrzymały specjalne oznaczenia, by szybciej dotrzeć do placówek medycznych. Podała też, że wielkopolscy terytorialsi wspierają także funkcjonariuszy Straży Granicznej w województwie lubuskim oraz mierzą temperaturę pasażerom na poznańskim lotnisku Ławica.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zuzanna Radzik
25,75 zł
42,90 zł

- Puk puk.
- Kto tam?
- To my, więcej niż połowa Kościoła!

Taki improwizowany dialog krzyczały kobiety w stronę hierarchów udających się na synod w 2018 roku.

Ruch równouprawnienia w Kościele to...

Skomentuj artykuł

Wielkopolskie: "Terytorialsi" dostarczają środki medyczne do szpitali
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Wielkopolskie: "Terytorialsi" dostarczają środki medyczne do szpitali
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.