Władze Ukrainy: Co najmniej trzy osoby zabite i 33 ranne po porannych atakach lotnictwa Rosji

Władze Ukrainy: Co najmniej trzy osoby zabite i 33 ranne po porannych atakach lotnictwa Rosji
Zdjęcie udostępnione przez Obwodową Administrację Państwową w Dniepropietrowsku przedstawia miejsce ogólnego zniszczenia po rosyjskim ataku rakietowym w obwodzie dnieprskim na Ukrainie 8 stycznia 2024 roku (Fot. PAP/EPA/Dnipropetrovsk Regional State Administration handout)
PAP/dm

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 33 zostały ranne po zmasowanym ataku rakietowym lotnictwa rosyjskiego na Ukrainę w poniedziałek w godzinach porannych - poinformowali przedstawiciele władz tego kraju.

„8 stycznia. Wróg odpalił dziesiątki rakiet w kierunku miast i wsi Ukrainy. Według danych z chwili obecnej 33 osoby ucierpiały, a dwie zginęły. Trwa likwidacja następstw ostrzałów” - napisał na Telegramie zastępca szefa biura (kancelarii) prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Ołeksij Kułeba.

Władze obwodu chmielnickiego przekazały następnie wiadomość o dwóch zabitych w wyniku bombardowań, co sprawiło, że liczba ofiar śmiertelnych w skali całej Ukrainy wyniosła trzy. Wcześniej region chmielnicki informował o jednej osobie zabitej.

Według relacji Kułeby Rosjanie uderzyli w miasto Krzywy Róg w obwodzie dniepropietrowskim, gdzie trafili w centrum handlowe, bloki i domy jednorodzinne. Zginęła jedna osoba. Sytuację w mieście komplikują warunki pogodowe; są problemy z prądem i ruchem transportu miejskiego.

DEON.PL POLECA

W Nowomoskowsku, również w obwodzie dniepropietrowskim, po ataku Rosjan jest 24 poszkodowanych, w tym pięcioro dzieci.

W Charkowie rosyjskie rakiety uszkodziły obiekty cywilne - dwie osoby ucierpiały. W miasteczku Zmijiw w obwodzie charkowskim spod ruin ratownicy wydostali dwoje ludzi.

W obwodzie zaporoskim i w samym Zaporożu wojska okupacyjne także atakowały dzielnice mieszkalne. Czworo ludzi zostało rannych. W obwodzie chmielnickim celem Rosjan były obiekty infrastruktury cywilnej. Dwie osoby zginęły - przekazała obwodowa administracja wojskowa.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Władze Ukrainy: Co najmniej trzy osoby zabite i 33 ranne po porannych atakach lotnictwa Rosji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.