Władze Zakopanego do turystów: noście maseczki, dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych

Władze Zakopanego do turystów: noście maseczki, dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych
Fot. Claudio Schwarz | @purzlbaum / Unsplash
PAP / pk

Władze Zakopanego zwracają się z apelem do wszystkich turystów, aby odpoczywając pod Tarami pamiętali o zasadach bezpieczeństwa związanych z pandemią - zasłanianiu ust i nosa w miejscach publicznych oraz utrzymaniu co najmniej 2-metrowej odległości między sobą. Osoby nieprzestrzegające zasad będą karane – informują władze miasta.

"Obserwujemy, że w związku z przywróceniem ruchu turystycznego i otwarciem szlaków w Tatrach do Zakopanego decyduje się przyjeżdżać coraz więcej osób. Sam Tatrzański Park Narodowy w ciągu ostatniego weekendu odwiedziło niemal 20 tysięcy osób. Ruch ten odczuwalny jest także w samym Zakopanem. Niestety, do tej pory wiele osób korzystających ze słonecznego weekendu ignorowało obowiązujące zasady, co wzbudziło duże obawy mieszkańców i władz miasta" – czytamy w komunikacie przesłanym przez Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji Zakopanego.

"Informujemy, że w tej sytuacji w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkie służby będą interweniować i rygorystycznie egzekwować przestrzeganie przepisów. Policja i Straż Miejska nakładać będzie kary na osoby, które rażąco lekceważą obowiązujące zasady" – napisały władze Zakopanego.

Choć turyści poruszający się po tatrzańskich szlakach nie maja obowiązku noszenia maseczek, to rekomenduje się ich używania w skupisku ludzi np. przy miejscach odpoczynku czy schroniskach.

"Prosimy o szczególną rozwagę i ostrożność, by beztroskie korzystanie z turystycznych atrakcji nie przyczyniło się do powstania groźnego ogniska zakażenia, zagrażającego gościom i mieszkańcom Zakopanego" – czytamy w komunikacie przygotowanym przez zakopiański Urząd Miasta.

Najbliższy weekend w Tatrach zapowiada się słonecznie. Temperatury w Zakopanem maja osiągnąć do 16 st. C. Szlaki turystyczne w reglowej części Tatr są mokre, a na niektórych odcinkach błotniste. W wyższych partiach gór panują jeszcze warunki zimowe. W wielu miejscach występują oblodzenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Władze Zakopanego do turystów: noście maseczki, dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.