Włochy: 628 kolejnych zmarłych na Covid-19 i ponad 13 tysięcy nowych zakażeń

Włochy: 628 kolejnych zmarłych na Covid-19 i ponad 13 tysięcy nowych zakażeń
fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI
PAP / sz

628 osób zmarło minionej doby we Włoszech na Covid-19, potwierdzono 13 318 nowych zakażeń koronawirusem, wykonano 166 tysięcy testów - podało we wtorek włoskie ministerstwo zdrowia. Dzień wcześniej zanotowano o ponad 200 zgonów i 3 tysiące zakażeń mniej.

69 842 - to najnowszy bilans zmarłych we Włoszech od początku pandemii Covid-19.

Do tej pory zarejestrowano w kraju prawie 2 miliony przypadków zakażenia koronawirusem. Wyleczonych jest już 1,3 miliona osób. Jednego dnia przybyło ich ponad 20 tysięcy.

Obecnie zakażonych jest co najmniej 605 tysięcy osób. Zmniejsza się liczba chorych na Covid-19 w szpitalach - na oddziałach intensywnej terapii jest około 2600 osób.

Wciąż kryzysowa sytuacja panuje w Wenecji Euganejskiej, gdzie w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 150 zgonów i ponad 3 tysięcy nowych zakażeń.

Media podały we wtorek, że rząd pracuje nad planem sprowadzenia do kraju tysięcy Włochów z Wielkiej Brytanii po tym, jak w niedzielę zawieszono loty z tym krajem z powodu wykrytej tam nowej odmiany koronawirusa. W Zjednoczonym Królestwie mieszka i pracuje kilkaset tysięcy Włochów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
20,95 zł
29,93 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Włochy: 628 kolejnych zmarłych na Covid-19 i ponad 13 tysięcy nowych zakażeń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.