Włochy: tendencja odwróciła się - rośnie liczba zakażeń koronawirusem

Włochy: tendencja odwróciła się - rośnie liczba zakażeń koronawirusem
(fot. PAP/EPA/MOHAMMED BADRA)
9 miesięcy temu
PAP / jb

W przebiegu pandemii koronawirusa we Włoszech doszło do odwrócenia tendencji ku wzrostowi liczby zakażeń - tak sytuację opisał w piątek Gianni Rezza z Ministerstwa Zdrowia w Rzymie. Eksperci z Instytutu Służby Zdrowia uważają, że należy zaostrzyć restrykcje w całym kraju.

 

Jak zaznaczył Rezza, który jest epidemiologiem, dane jednoznacznie wskazują na wzrost zakażeń w porównaniu z poprzednimi dniami.

Tak podsumował piątkowy raport, według którego w ciągu ostatniej doby zanotowano 353 zgony na Covid-19 i 15479 następne przypadki zakażenia wykryte w prawie 300 tys. testów na obecność koronawirusa.

Bilans zmarłych w ciągu blisko roku epidemii wzrósł do 95235.

W szpitalach przebywa ponad 19 tys. osób z ciężkim przebiegiem zakażenia, w tym 2059 na intensywnej terapii.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków zbliża się do 2,8 mln, a wyleczonych jest ponad 2,3 mln.

Do 382 tys. spadła liczba obecnie zakażonych.

Krajowy Instytut Służby Zdrowia w wydanej opinii zarekomendował zaostrzenie restrykcji w całych Włoszech na wzór kroków podejmowanych w innych państwach europejskich. Zdaniem ekspertów jest to konieczne w związku z szerzeniem się różnych mutacji koronawirusa.

"Niezbędne jest unikanie wszystkich okazji do kontaktów z osobami spoza własnego domu, a także to, by możliwie najdłużej w nim przebywać" - zaapelował Instytut. Za konieczne uznał także "drastyczną redukcję" przemieszczania się.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka, Piotr Żyłka
48,93 zł
69,90 zł

Trzy bestsellerowe książki księdza Jana Kaczkowskiego, który był inspiracją dla milionów ludzi. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę. Ludzie pokochali go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru...

Skomentuj artykuł

Włochy: tendencja odwróciła się - rośnie liczba zakażeń koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.