Z Odry wyłowiono ciało drugiego z zaginionych nastolatków

Z Odry wyłowiono ciało drugiego z zaginionych nastolatków
(Fot. twitter.com/@PolicjaWlkp)
Tvn24/PAP/dm

Z Odry wyłowiono ciało 15-letniego Marka - drugiego z zaginionych nastolatków z Ledna (woj. lubuskie), których policja poszukiwała od 10 maja.

W niedzielę rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy poinformował, że z Odry, w okolicach miejsca, gdzie widziano chłopców ostatni raz, wyłowiono ciało, już wiadomo, że to poszukiwany 15-letni Marek.

„Niedzielny poranek przyniósł tragiczną informację związaną z poszukiwaniami 15-latka. Prowadzone na Odrze w Lednie działania doprowadziły do odnalezienia ciała chłopca. Zakończyły się działania śledczych oraz wszystkich wszystkich biorących udział w akcji” - poinformowała w mediach społecznościowych lubuska policja.

Rodziców chłopca otoczono opieką psychologiczną.

DEON.PL POLECA

Ostatni raz chłopcy byli widziani razem w poniedziałek, około godz. 15 w ich rodzinnej wsi Ledno w pow. zielonogórskim. To niewielka miejscowość położona blisko rzeki Odry. Od tego czasu nie było wiadomo, gdzie mogli się znajdować, nie nawiązali też kontaktu z rodzinami.

Poszukiwania chłopców rozpoczęły się w poniedziałek (10 maja br.) wieczorem, po zgłoszeniu ich zaginięcia przez rodziny. Od tego czasu każdego dnia bierze w nich udział ok. 200 ludzi, m.in. policjantów, strażaków i żołnierzy WOT. Ratownicy wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt.

W ciągu minionych dni przeszukano obszar około 2,5 tys. ha, zarówno z lądu, wody, jak i z powietrza. Sprawdzono 200 km dróg i około 20 km rzeki Odry, m.in. przy użyciu sonarów podwodnych.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Z Odry wyłowiono ciało drugiego z zaginionych nastolatków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.