Z powodu silnych burz ewakuowano pięć obozów harcerskich. Opiekun jednego z nich został ranny

Z powodu silnych burz ewakuowano pięć obozów harcerskich. Opiekun jednego z nich został ranny
Fot. Matt Ragen / depositphotos.com
PAP / tk

Burze, które ostatniej doby przeszły przez Polskę były powodem prawie 1,3 tys. interwencji PSP. W czasie jednej z nich ranny został opiekun obozu harcerskiego w powiecie iławskim (warmińsko-mazurskie). Łącznie ewakuowano pięć obozów harcerskich - przekazał rzecznik PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Ewakuacja obozów harcerskich

Jak poinformowała Państwowa Straż Pożarna, w czwartek w związku z burzami strażacy odnotowali 1273 interwencje. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie województwa pomorskiego - 278, kujawsko-pomorskiego - 277, warmińsko-mazurskiego - 142, śląskiego - 128, wielkopolskiego - 100, łódzkiego - 93 oraz mazowieckiego - 91.

DEON.PL POLECA
- Od północy do godziny 6 w piątek odnotowano 48 interwencji związanych z silnym wiatrem i opadami deszczu. Dwie osoby zostały lekko ranne, w tym strażak z województwa śląskiego oraz uczestnik obozu pod namiotami w powiecie iławskim - powiedział rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Strażacy otrzymali 82 zgłoszenia o uszkodzonych budynkach: 44 w województwie kujawsko-pomorskim, 22 w wielkopolskim oraz 13 w łódzkim.

W województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie iławskim w miejscowości Jerzwałd, w wyniku przechodzenia frontu burzowego, ranny został opiekun obozu harcerskiego. Jak informuje straż pożarna, doznał stłuczenia okolicy barku. Został opatrzony przez strażaków.

- W obozie łącznie przebywało 14 osób - 8 dzieci i 6 opiekunów. Łącznie z okolicy ewakuowało się w miejsca bezpieczne pięć obozów. Na miejscu pracowało 16 strażaków i cztery samochody - poinformowała Państwowa Straż Pożarna.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Skomentuj artykuł

Z powodu silnych burz ewakuowano pięć obozów harcerskich. Opiekun jednego z nich został ranny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.