Załakowo. 10-letnia dziewczynka utonęła w jeziorze

Załakowo. 10-letnia dziewczynka utonęła w jeziorze
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

W jeziorze Święte w Załakowie (woj. pomorskie) w sobotę utonęła 10-letnia dziewczynka. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Jak przekazał PAP, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku bryg. Łukasz Płusa, służby o utonięciu 10-letniej dziewczynki w jeziorze Święte w Załakowie w powiecie kartuskim zostały poinformowane o godz. 19:30.

Utonięcie w jeziorze Święte

Rzeczniczka prasowa kartuskiej policji sierż. Aldona Domaszk w rozmowie z portalem www.expresskaszubski.pl poinformowała, że dziewczynkę udało się wydobyć na brzeg i natychmiast podjęta została akcja reanimacyjna. "Niestety miło długotrwałej reanimacji, lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon" - relacjonowała.

Dodała, że śledczy będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Na miejscu, jak przekazał Płusa, pracowało 5 zastępów straży pożarnej w tym specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Kościerzyny.

Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała łącznie 274 zgony w wyniku utonięcia.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Izabela Marczykowska, Ewa Markowska-Gos, Adam Solak, Wiesława Walc

Publikacja jest wynikiem Sympozjum Naukowo-Szkoleniowego Prawa dziecka w społecznej rzeczywistości, które odbyło się 30 listopada - 1 grudnia 2004 roku w Rzeszowie, a także refleksji jego uczestników, które zrodziły się później. Zawarte w niej artykuły...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Załakowo. 10-letnia dziewczynka utonęła w jeziorze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.