Zespół Ferrari ukarany za "team order"

PAP / ŁK

Zespół Ferrari został ukarany grzywną w wysokości 100 tys. dolarów za "team order" zastosowany w niedzielnym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Niemiec. Na torze Hockenheim prowadzący Brazylijczyk Felipe Massa przepuścił na 49. okrążeniu Hiszpana Fernando Alonso.

W pewnym momencie inżynier wyścigowy Brazylijczyka powiedział do niego przez radio: "Fernando jest od ciebie szybszy. Możesz potwierdzić czy zrozumiałeś?". Parę chwil później, praktycznie bez żadnej walki, doszło do zmiany na prowadzeniu w GP Niemiec.

Po 67 rundach Alonso minął linię mety jako pierwszy, a cztery sekundy za nim uczynił to Massa, wyprzedzając nieznacznie startującego z pole position Niemca Sebastiana Vettela z Red Bull-Renault.

Komisarze wyścigowi Międzynarodowej Federacji Samochodowej tuż po wyścigu wezwali do siebie szefa Ferrari oraz kierowców. Po rozmowach z nimi stwierdzili, że włoska ekipa złamała punkt dotyczący stosowania zabronionych poleceń w regulaminie mistrzostw świata i nałożyli grzywnę.

Ponadto skierowali sprawę do rozpatrzenia na najbliższym posiedzeniu FIA. Wyniki GP Niemiec - przynajmniej na razie - zostały utrzymane.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zespół Ferrari ukarany za "team order"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.