GP Niemiec: Kubica 13. i 8. podczas treningów

Robert Kubica podczas treningu przed Grand Prix Niemiec (fot. EPA/VALDRIN XHEMAJ)
PAP/PR

Robert Kubica (Renault) uzyskał ósmy czas na drugim treningu przed wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Niemiec. Na torze Hockenheim najszybszy okazał się Hiszpan Fernando Alonso (Ferrari). Podczas pierwszego "deszczowego" treningu Kubica był trzynasty.

Alonso uzyskał czas 1.16,265, natomiast Kubica - 1.17,009. Drugie miejsce zajął Niemiec Sebastian Vettel z zespołu Red Bull (1.16,294), a trzecie - Brazylijczyk Felipe Massa z Ferrari (1.16,438).

Drugi trening był rozgrywany w znacznie lepszych warunkach niż pierwszy, gdy zawodnicy musieli jechać w strugach deszczu (uzyskiwali dużo gorsze czasy). Problemy miał wówczas m.in. lider klasyfikacji generalnej MŚ Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes), który w końcówce zmagań wypadł z mokrego toru i uszkodził bolid.

Podczas pierwszego treningu Robert Kubica (Renault) zanotował na mokrej trasie trzynasty wynik(1.28,903). Wówczas najszybszy był reprezentant gospodarzy Adrian Sutil (Force India) - 1.25,701.

Za Sutilem, ze stratą ponad sekundy, uplasowali się Brazylijczyk Felipe Massa (Ferrari) i broniący tytułu mistrzowskiego Jenson Button (McLaren-Mercedes).

Partner Kubicy z teamu - Rosjanin Witalij Pietrow uplasował się na piątej pozycji, zaledwie jedną setną sekundy za innym brazylijskim kierowcą Rubensem Barrichello (Williams).