Złoto nadal bije rekordy wzrostu cen

Złoto nadal bije rekordy wzrostu cen
Złoto nadal bije rekordy wzrostu cen (fot. flickr.com/ by hto2008)
PAP / ad

Złoto nadal bije rekordy wzrostu notowań, bo na światowych giełdach trwa eskalacja obaw, że globalna gospodarka słabnie - podają dealerzy.

Kruszec zdrożał w piątek powyżej 1.860 USD za uncję. Złoto w Londynie w dostawach natychmiastowych zwyżkuje o 44,15 USD czyli 2,4 proc. do 1.867,95 USD, wcześniej osiągając rekordowe 1.868,63 USD za uncję.

W dostawach na grudzień złoto zdrożało na Comex w Nowym Jorku o 2,7 proc. do 1.871,20 USD za uncję, ale wcześniej "zaliczyło" rekordowe 1.872,20 USD za uncję - podają dealerzy.

Inwestorzy są bowiem przekonani, że władze fiskalne i monetarne na świecie nie zrobią nic dobrego, kiedy trzeba będzie rozwiązać obecne problemy fiskalne globalnej gospodarki" - mówi ekonomista Dennis Gartman.

Bayram Dincer, analityk LGT Capital Management w Pfaeffikon, w Szwajcarii, zwraca uwagę, że czynnikami sprzyjającymi obecnym wzrostom cen złota są przyszłe oczekiwania, m.in. większej globalnej płynności i pogorszenia status quo globalnego PKB.

Złoto zdrożało w tym roku o 31 proc. Od 11 lat kruszec pozostaje w "rynku byka" i jest to najdłuższy taki okres od co najmniej 1920 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Złoto nadal bije rekordy wzrostu cen
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.