Zmarła Ann Turner Cook. To ona była słynnym "dzieckiem Gerbera"

Zmarła Ann Turner Cook. To ona była słynnym "dzieckiem Gerbera"
Fot. National Geographic Polska / YouTube.com
PAP / tk

W mieście Tampa w amerykańskim stanie Floryda zmarła w wieku 95 lat Ann Turner Cook, znana jako "dziecko Gerbera" - poinformowała w sobotę agencja AP. Wizerunek Cook w wieku niemowlęcym został w 1931 roku wybrany na znak towarowy firmy Gerber i stał się rozpoznawalny na całym świecie.

Gerber przekazał doniesienia o śmierci Cook w piątek. - Wiele lat przed tym, gdy została niezwykłą matką, nauczycielką i pisarką, jej uśmiech i wielka ciekawość podbiły serca ludzi na całym świecie i będą trwały jako symbol dla wszystkich dzieci - napisano w komunikacie Gerbera na Instagramie.

Jak Ann Turner Cook stała się "dzieckiem Gerbera"?

Cook miała pięć miesięcy, kiedy jej sąsiadka, artystka Dorothy Hope Smith, narysowała węglem portret niemowlęcia. Wizerunek został zgłoszony do konkursu organizowanego przez Gerbera w ramach krajowej kampanii marketingowej żywności dla dzieci. W 1931 roku rysunek stał się znakiem towarowym przedsiębiorstwa i od tego czasu jest używany na wszystkich jego opakowaniach i w reklamach.

Amerykańska firma Gerber, założona w 1927 roku przez Daniela Franka Gerbera, jest jednym ze światowych liderów w swojej branży.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski

To się w głowie mieści!

Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zmarła Ann Turner Cook. To ona była słynnym "dzieckiem Gerbera"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.