Zniszczyli Wielki Mur, by mieć bliżej do pracy. Chińska policja zatrzymała dwie osoby

Zniszczyli Wielki Mur, by mieć bliżej do pracy. Chińska policja zatrzymała dwie osoby
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos
PAP / pk

Chińska policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o nieodwracalne uszkodzenie fragmentu zabytkowego Wielkiego Muru przy użyciu koparki; mieli wybić w murze wyrwę, by skrócić sobie drogę na pobliski plac budowy - podały w poniedziałek chińskie media.

Według państwowej telewizji CCTV policja w powiecie Youyu w prowincji Shanxi na północy Chin otrzymała zgłoszenie dotyczące uszkodzenia muru 24 sierpnia. Zatrzymano 38-letniego mężczyznę i 55-letnią kobietę, którzy przyznali, że zrobili w murze wyrwę, by skrócić sobie drogę na budowę, przy której pracowali.

Fragment muru, pochodzący z czasów dynastii Ming (1368-1644), został nieodwracalnie uszkodzony - przekazał dziennik "China Daily". Zatrzymanym postawiono zarzut niszczenia zabytków.

Wielki Mur Chiński to zbiór umocnień obronnych budowanych na przestrzeni wieków. Jest jednym z najbardziej znanych zabytków Chin, a od 1987 roku figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zniszczyli Wielki Mur, by mieć bliżej do pracy. Chińska policja zatrzymała dwie osoby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.