Synod biskupów: niech Kościół formalnie uzna grzech ekologiczny

Synod biskupów: niech Kościół formalnie uzna grzech ekologiczny
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Niszczenie środowiska naturalnego, złe obchodzenie się z przyrodą i brak szacunku do niej powinno zostać formalnie uznane przez Kościół za grzech - taką propozycję zgłoszono na trwającym w Watykanie synodzie biskupów na temat Amazonii.

O przedstawionej koncepcji wprowadzenia "kanonu ekologicznego" poinformował oficjalny portal Vatican News w syntezie kolejnych sesji obrad ojców synodalnych.

Włoska prasa przypomina w czwartek, że już w 2016 roku papież Franciszek mówił o grzechach wobec przyrody w orędziu na temat jej ochrony.

Ten, kto dopuszcza się wyzysku środowiska naturalnego, powinien odpowiedzieć przed Bogiem.

Przytacza się też słowa pochodzącego z Austrii biskupa Erwina Krautlera, który pełnił posługę w Brazylii. Zaapelował on o "ekologiczne nawrócenie". Jak stwierdził w czasie synodu, pozwoli to "zrozumieć powagę grzechu przeciwko środowisku naturalnemu", który jest "równy grzechowi przeciwko Bogu, przeciwko bliźniemu i przyszłych pokoleń".

Jak zauważyła "La Repubblica", także poprzednicy Franciszka - św. Jan Paweł II i Benedykt XVI - powtarzali, że ten, kto dopuszcza się wyzysku środowiska naturalnego, powinien odpowiedzieć przed Bogiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zebrał i opracował Piotr Żyłka
17,43 zł
24,90 zł

Fenomen Franciszka, efekt Franciszka, franciszkomania

Określenia są różne, ale wszystkie próbują opisać to samo zjawisko. Od 13 marca 2013 roku świat nadstawia ucha i uważnie słucha, a z Watykanu płyną słowa, które nie...

Paul Vallely
30,00 zł

Książka przedstawia sylwetkę papieża Franciszka i ukazuje go jako papieża paradoksów – radykała, lecz nie liberała; osobę, która zachęca innych do działania i pozwala im działać, a równocześnie niewolną od autorytaryzmu; człowieka pewnego siebie, a...

Skomentuj artykuł

Synod biskupów: niech Kościół formalnie uzna grzech ekologiczny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.