Dzisiaj o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie online Faktycznego Domu Kultury z siostrą Elizą Myk, siostrą Tymoteuszą Gil, Łukaszem Wojtusikiem i Piotrem Żyłką z okazji premiery książki "Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet".
Rozmowę poprowadzi Aleksandra Klich.
To pierwsze siostry zakonne w Polsce, które w mediach radzą sobie jak ryby w wodzie. Jak naprawdę się z tym czują? Czy istnieje rodzaj pomocy, której by nie przyjęły, osoba, której by odmówiły? Jak to się dzieje, że dominikanki z Broniszewic łączą ludzi bez względu na ich status majątkowy, stosunek do Kościoła czy poglądy polityczne? Tego próbujemy się dowiedzieć, dotknąć w rozmowie.
Spotkanie będzie można obejrzeć na facebooku i na youtubie.
Kup książkę z autografem sióstr
Z okazji dzisiejszej premiery książki "Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet" mamy dla Was niespodziankę. Pierwsze 100 osób, które kupi książkę w księgarni internetowej Wydawnictwa WAM i poda kod SZBFB, otrzyma egzemplarz z autografami autorek i autorów.
Natomiast od czwartku (6 maja) na stronie księgarni bonito.pl będzie dostępnych kolejnych 100 egzemplarzy z autografami.
Spieszcie się, bo dochodzą nas słuchy, że jest duże zainteresowanie!
Obejrzyj, jak siostry podpisują książki:
"Z takim ludźmi, jak Wy ten świat jest piękny"
Dzisiaj obchodzimy Dzień godności osób z niepełnosprawnością intelektualną, o czym siostry przypomniały na Facebooku, pisząc: "Dziękujemy Wam nasza Rodzino Fejsbukowa, za każdy obejrzany filmik, zdjęcia, lajkowanie ich i komentowanie. Właśnie tym pokazujecie jak wielkim szacunkiem otaczacie naszych Nadzwyczajnych Chłopaków z niepełnosprawnością. To dzięki Wam stają się oni BOHATERAMI. Z takim ludźmi, jak Wy ten świat jest piękny i Najsłabsi Mieszkańcy tego świata mają ambasadorów swojej godności".
"Dom Chłopaków to miejsce, w którym chłopcy są ważni, kochani i dostrzegani"
Swoimi przemyśleniami z okazji tego dnia podzieliła się także Paulina, jedna z wolontariuszek w Domu Chłopaków w Broniszewicach.
Napisała: "Jakiś czas temu zobaczyłam taki cytat: „Prawdziwie godny człowiek to ten, który się w nic nie stroi” - Francois de La Rochefoucauld. Myślę, że idealnie pasuje do dzisiejszego dnia - osoby z niepełnosprawnością intelektualną (które znam) nie udają. Są prawdziwe. A ja każdego dnia próbuje się od Nich tej prawdy uczyć. Co prawda.. ilu nauczycieli, tyle lekcji... Jestem niesamowicie wdzięczna, że Dom Chłopaków to miejsce, w którym chłopcy są ważni, kochani i dostrzegani. Po prostu godni. Bo godność tylko brzmi niesamowicie pompatycznie. A tak naprawdę, jej poszanowanie, sprowadza się do bardzo prostych, codziennych rzeczy. Może tak trochę jest, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Przynajmniej do opisu... I tak w ramach przypomnienia - znamy tyle OSÓB z NI ile znamy OSÓB z NI. Dla mnie Godność wiąże się też z tym, że nawiązujemy relacje z OSOBAMI, a nie ze zbiorowościami".
Skomentuj artykuł