Chłopcy się uśmiechają i są szczęśliwi. To szokuje ludzi

Chłopcy się uśmiechają i są szczęśliwi. To szokuje ludzi
(fot. facebook.com/dpsbroniszewice)
Logo źródła: DEON LIVE Redakcja DEON.pl

- Często ludzie myślą, że jak przekroczą próg tego domu, to spotkają się z wieloma cierpiącymi. Ja nie potrafię zobaczyć w tym domu cierpienia - mówi siostra Eliza z Domu Chłopaków w Broniszewicach.

Siostra Eliza i siostra Tymoteusza podkreślają, że są po to "żeby chłopcy nie cierpieli". Mówiąc o chłopcach, przyznają: "oni świetnie się czują w swoim świecie, chłopcy z zespołem Downa mówią do siebie «ty downie» i to jest czymś normalnym, wszyscy się z tego śmieją, im jest po prostu dobrze". Jak to się dzieje? Posłuchajcie sami:

DEON.PL POLECASiostry z Broniszewic w projekcie "W życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ"

Siostra Eliza przyznaje, że "codziennie doświadcza cudów". Największy z nich był taki, że zbudowały Dom dla niepełnosprawnych chłopaków. Mówią o nich, że niezwykłością zwalają z nóg. Na spotkaniu opowiedziały nam, o jakie "więcej" chodzi w ich życiu. Kolejne odcinki już niebawem na DEON.pl

* * *

#COŚWIĘCEJ czyli co?

Gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś nie gra. Czujemy, że życie nie może kończyć się na gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Wiecie, o co chodzi, prawda? Dlatego właśnie ruszyliśmy z nowym projektem.

Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia.

W czasie naszych wcześniejszych spotkań gośćmi byli: s. Anna Bałchan, Janina Ochojska, Włodek Markowicz, Magda Wiśniewska, Jaciek Mela, Piotrek Żyłka, Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, siostra Eliza i siostra Tymoteusza.

TUTAJ >> znajdziecie nagrania z poprzednich spotkań tego cyklu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Chłopcy się uśmiechają i są szczęśliwi. To szokuje ludzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.