Dziś o godz. 20 dołącz do spotkania online z siostrami z Broniszewic

Dziś o godz. 20 dołącz do spotkania online z siostrami z Broniszewic
(fot. Dariusz Kobucki / Studio Inigo)
facebook.com / jb

Dzisiaj o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie online Faktycznego Domu Kultury z siostrą Elizą Myk, siostrą Tymoteuszą Gil, Łukaszem Wojtusikiem i Piotrem Żyłką z okazji premiery książki "Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet".

Rozmowę poprowadzi Aleksandra Klich.

To pierwsze siostry zakonne w Polsce, które w mediach radzą sobie jak ryby w wodzie. Jak naprawdę się z tym czują? Czy istnieje rodzaj pomocy, której by nie przyjęły, osoba, której by odmówiły? Jak to się dzieje, że dominikanki z Broniszewic łączą ludzi bez względu na ich status majątkowy, stosunek do Kościoła czy poglądy polityczne? Tego próbujemy się dowiedzieć, dotknąć w rozmowie.

Spotkanie będzie można obejrzeć na facebooku i na youtubie.

DEON.PL POLECA

Kup książkę z autografem sióstr

Z okazji dzisiejszej premiery książki "Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet" mamy dla Was niespodziankę. Pierwsze 100 osób, które kupi książkę w księgarni internetowej Wydawnictwa WAM i poda kod SZBFB, otrzyma egzemplarz z autografami autorek i autorów. 

Natomiast od czwartku (6 maja) na stronie księgarni bonito.pl będzie dostępnych kolejnych 100 egzemplarzy z autografami.

Spieszcie się, bo dochodzą nas słuchy, że jest duże zainteresowanie! 

 

Obejrzyj, jak siostry podpisują książki:

"Z takim ludźmi, jak Wy ten świat jest piękny"

Dzisiaj obchodzimy Dzień godności osób z niepełnosprawnością intelektualną, o czym siostry przypomniały na Facebooku, pisząc: "Dziękujemy Wam nasza Rodzino Fejsbukowa, za każdy obejrzany filmik, zdjęcia, lajkowanie ich i komentowanie. Właśnie tym pokazujecie jak wielkim szacunkiem otaczacie naszych Nadzwyczajnych Chłopaków z niepełnosprawnością. To dzięki Wam stają się oni BOHATERAMI. Z takim ludźmi, jak Wy ten świat jest piękny i Najsłabsi Mieszkańcy tego świata mają ambasadorów swojej godności".

????????????????DZIŚ DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ.???????????????? Dziękujemy Wam nasza Rodzino Fejsbukowa,❤❤❤❤ za...

Opublikowany przez Dom Chłopaków w Broniszewicach Wtorek, 4 maja 2021

"Dom Chłopaków to miejsce, w którym chłopcy są ważni, kochani i dostrzegani"

Swoimi przemyśleniami z okazji tego dnia podzieliła się także Paulina, jedna z wolontariuszek w Domu Chłopaków w Broniszewicach.

Napisała: "Jakiś czas temu zobaczyłam taki cytat: „Prawdziwie godny człowiek to ten, który się w nic nie stroi” - Francois de La Rochefoucauld. Myślę, że idealnie pasuje do dzisiejszego dnia - osoby z niepełnosprawnością intelektualną (które znam) nie udają. Są prawdziwe. A ja każdego dnia próbuje się od Nich tej prawdy uczyć. Co prawda.. ilu nauczycieli, tyle lekcji... Jestem niesamowicie wdzięczna, że Dom Chłopaków to miejsce, w którym chłopcy są ważni, kochani i dostrzegani. Po prostu godni. Bo godność tylko brzmi niesamowicie pompatycznie. A tak naprawdę, jej poszanowanie, sprowadza się do bardzo prostych, codziennych rzeczy. Może tak trochę jest, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Przynajmniej do opisu... I tak w ramach przypomnienia - znamy tyle OSÓB z NI ile znamy OSÓB z NI. Dla mnie Godność wiąże się też z tym, że nawiązujemy relacje z OSOBAMI, a nie ze zbiorowościami".

 

Nasza Paulinka wolontariuszka podzieliła się swoimi refleksjami w temacie dzisiejszego dnia. Oczywiście duża LOVKA dla...

Opublikowany przez Dom Chłopaków w Broniszewicach Środa, 5 maja 2021
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Eliza Myk, s. Tymoteusza Gil, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki

Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i...

Skomentuj artykuł

Dziś o godz. 20 dołącz do spotkania online z siostrami z Broniszewic
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.