Dobra inwestycja w siebie - Mt 16, 13-19

Dobra inwestycja w siebie - Mt 16, 13-19
(fot. flickr.com/ by Waiting For The Word)
8 lat temu
Mieczysław Łusiak SJ

Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?" A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków". Jezus zapytał ich: "A wy, za kogo Mnie uważacie?"

Odpowiedział Szymon Piotr: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego". Na to Jezus mu rzekł: "Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.

Oto i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr - Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego: cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie".

Rozważanie do Ewangelii:

Szymon Piotr poznał swoją tożsamość dzięki poznaniu kim jest Jezus i dzięki temu, że zaufał Mu i poszedł za Nim. Prawidłowa odpowiedź na pytanie: "Kim jest Jezus?" stawia nas o krok od prawidłowego poznania własnej tożsamości. A bez poznania własnej tożsamości nie można wiele w życiu osiągnąć i z łatwością popadamy w różne zaburzenia osobowości.

Dlatego warto inwestować w poznanie Jezusa. To jest jednocześnie dobra inwestycja w siebie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dobra inwestycja w siebie - Mt 16, 13-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.