Droga Krzyżowa w 5. rocznicę śmierci JP II

KAI / ad

Droga Krzyżowa pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka z lotniska Areoklubu w Masłowie do kościoła Przemienienia Pańskiego odbędzie się 2 kwietnia, w 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II.

- Rozważając tajemnicę naszego zbawienia, wspominać będziemy Jana Pawła II, w rocznicę Jego śmierci – mówi ks. Ryszard Rylski, proboszcz parafii Masłów.

Drogę Krzyżową w Masłowie poprowadzi o godz.17.00 bp Florczyk, który będzie przewodniczył także Liturgii Wielkiego Piątku w kościele w Masłowie.

To piąta Droga Krzyżowa w Masłowie organizowana przez parafię, przy współpracy gminy, dla uczenia śmierci Papieża. W nabożeństwo angażują się grupy duszpasterskie działające w parafii w Masłowie jak i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Masłów, ludowe zespoły w strojach świętokrzyskich, jednostki ochotniczych straży pożarnych, młodzież i nauczyciele Gimnazjum im. Jana Pawła II w Masłowie.

Na lotnisku w Masłowie Jan Paweł II 3 czerwca 1991 roku sprawował Mszę świętą. O wizycie Ojca Świętego na Ziemi Świętokrzyskiej przypomina pamiątkowa tablica przed lotniskiem.

DEON.PL POLECA

Główne uroczystości upamiętniające rocznicę śmierci papieża-Polaka odbędą się w Kielcach 10 kwietnia w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Droga Krzyżowa w 5. rocznicę śmierci JP II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.