#Ewangelia: oto prawda o nas samych, której mało kto jest świadomy

#Ewangelia: oto prawda o nas samych, której mało kto jest świadomy
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
Logo źródła: Maskacjusz / Wojciech Jędrzejewski OP / Mieczysław Łusiak SJ

Tekst Ewangelii: Mt 13, 54-58

Jezus, przyszedłszy do swego miasta rodzinnego, nauczał ich w synagodze, tak że byli zdumieni i pytali:
«Skąd u Niego ta mądrość i cuda? Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże więc u Niego to wszystko?» I powątpiewali o Nim.

A Jezus rzekł do nich: «Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być prorok lekceważony». I niewiele zdziałał tam cudów z powodu ich niedowiarstwa.

Komentarze do Ewangelii:

  • Wojciech Jędrzejewski OP (kanał: Maskacjusz)

  • Mieczysław Łusiak SJ

Oto do czego prowadzi szufladkowanie. Ono nie pozwala widzieć człowieka takim jaki jest, a każdy człowiek jest nieprzebraną głębią i wielką tajemnicą, której poznawanie nie ma końca. Szufladkowanie pozornie ułatwia życie, bo ono zwalnia nas z autentycznego poznawania człowieka, co jest trudne. Prowadzi jednak do nieporozumień, konfliktów i do utraty więzi z drugim człowiekiem.

Warto być ciekawym innych, nawet jeśli z pozoru nie mają nam nic do zaoferowania, bo każdy człowiek ma mnóstwo pięknych cech, które mogą nas ubogacić, jeśli się do niego zbliżymy. Nie każdy tej bliskości chce, ale jeśli jej pragnie, tak jak Jezus, wówczas nie wkładajmy go do szufladki, w której ostatecznie zamkniemy się sami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ
19,44 zł
29,90 zł

Kto z nas przynajmniej raz w życiu nie marzył, aby porzucić codzienne sprawy, nużące obowiązki i wyruszyć w drogę? Tak naprawdę każdy miał takie pragnienia, bo człowiek z natury swojej jest pielgrzymem, co pokazuje nam...

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: oto prawda o nas samych, której mało kto jest świadomy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.