#Ewangelia: moment,w którym Jezus chce ci pokazać twoją boskość

#Ewangelia: moment,w którym Jezus chce ci pokazać twoją boskość
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
Mieczysław Łukasiak SJ, Wojciech Jędrzejewski OP

Na co dzień jesteśmy zwykłymi ludźmi. W naszym przypadku najczęściej objawia się to grzechem. Są jednak momenty, kiedy Jezus chce nam pokazać, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Kiedy to widać?

Słowa Ewangelii [Mt 17, 1-9]

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego, Jana, i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło.

A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza».

Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie». Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli.

A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: «Wstańcie, nie lękajcie się». Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im, mówiąc: «Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie».

Jezus chce nam pokazać naszą boskość

Kiedy Jezus chodził po świecie w swojej ludzkiej postaci mało kto widział w Nim Boga. I nie ma się co dziwić, bo bycie zwykłym człowiekiem Jezus bardzo sobie upodobał. Były jednak momenty, kiedy objawiał swoją boskość. Jednym z tych momentów jest przemienienie na górze.

My też na co dzień jesteśmy zwykłymi ludźmi. W naszym przypadku najczęściej objawia się to grzechem. Są jednak momenty, kiedy Jezus chce nam pokazać naszą boskość, czyli że jesteśmy dziećmi Bożymi. Do takich momentów należy przede wszystkim Eucharystia. Po co On to robi? Ponieważ, jak mówi psychologia, człowiek staje się tym, kim myśli, że jest. Jeśli więc będziemy myśleli, że jesteśmy grzesznikami i nikim więcej, to zawsze nimi będziemy. Natomiast jeśli będziemy pamiętać, że jesteśmy dziećmi Bożymi, popełniającymi błędy, czyli grzechy, wówczas będziemy upodabniać się do Boga i grzech będzie w nas zanikał.

Medytacja, która jest oddychaniem imieniem "Jezus"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Ziółek SJ
14,94 zł
24,90 zł

Zwyczajność jest najwymowniejsza, a w codzienności najpełniej wyraża się istota życia. Dlatego Pan Jezus, mówiąc o tym, co najważniejsze, opowiadał zwyczajne, ludzkie historie. Dzięki temu rozumieli Go wszyscy: i wykształceni - obeznani w Piśmie, i...

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: moment,w którym Jezus chce ci pokazać twoją boskość
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.