To zachowanie, które (niestety) może prowadzić do piekła. Uważajcie na nie

To zachowanie, które (niestety) może prowadzić do piekła. Uważajcie na nie
(fot. shutterstock.com)
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP / Słucham Pana

Tekst Ewangelii jest tutaj jasny. Takie podejście sprawia, że zamykamy się na Zbawienie i wybieramy drugą opcję. Czego unikać jak ognia?

[EWANGELIA]

Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich:

«Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie».

Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły. (Mk 16, 15-20)

[Komentarz Wojciecha Jędrzjewskiego OP]

[KOMENTARZ MIECZYSŁAWA ŁUSIAKA SJ]

Kto usłyszy Ewangelię, a nie uwierzy w nią i nie przyjmie Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela, będzie potępiony. Dlaczego? Czy dlatego, że w ten sposób obrazi Chrystusa, albo rozczaruje? Oczywiście, że nie. Kto usłyszy Ewangelię, czyli pozna prawdziwego Boga, który jest Miłością i odrzuci Go, ten wybierze piekło, czyli życie bez Miłości. Na tym właśnie polega potępienie: jest ono porzuceniem Miłości dla chwilowych i złudnych korzyści.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

To zachowanie, które (niestety) może prowadzić do piekła. Uważajcie na nie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.