Paweł Kowalski SJ: jak modlić się w ciszy i przetrwać rozproszenia?
"Nie trzeba stosować żadnych osłonowych modlitw ani wody święconej". Co zatem zrobić, żeby być bardziej skupionym i czy wszyscy doświadczają rozkojarzeń?
"Trzeba uważnie obserwować, co się w moim sercu dzieje, bo dzięki temu będę w stanie zarejestrować działanie Pana Boga, które odbywa się podczas mojej modlitwy w ciszy" - mówi jezuita.
Skąd jednak mamy wiedzieć, czy źródłem myśli jest Bóg czy my? Paweł Kowalski SJ wymienia trzy podstawowe elementy, po których możemy to rozpoznać:
- Bóg daje życie
- Bóg nie potępia
- Bóg nie szantażuje
Proponuje także trzy konkretne sposoby modlitwy w ciszy i odpowiada na pytanie, co jeśli podczas modlitwy nic się nie wydarzyło.
Posłuchajcie odpowiedzi:
* * *
Studencki Warsztat Modlitwy Osobistej Fermentacja
Chcesz dowiedzieć się więcej niż to i popracować nad swoją modlitwą? Już dziś dołącz do bezpłatnego kursu modlitwy adresowanego przede wszystkim do studentów z uczelni gdańskich, którzy będą podejmować studia zdalnie.
Kurs rozpoczynamy 8 października o godzinie 19:30. Po rejestracji otrzymasz dostęp do materiałów kursowych. Nauczysz się dzięki nim, czym w ogóle jest modlitwa, jak modlić się w ciszy (np. medytacją), a jak na głos (np. uwielbienie). Podczas trwania warsztatu będziesz mógł skontaktować się z jednym z naszych mentorów modlitwy na jednorazową zdalną konsultację w sprawie wiary lub modlitwy.
Skomentuj artykuł