Paweł Kowalski SJ: jak modlić się w ciszy i przetrwać rozproszenia?

Paweł Kowalski SJ: jak modlić się w ciszy i przetrwać rozproszenia?
(fot. youtube.com)

"Nie trzeba stosować żadnych osłonowych modlitw ani wody święconej". Co zatem zrobić, żeby być bardziej skupionym i czy wszyscy doświadczają rozkojarzeń?

"Trzeba uważnie obserwować, co się w moim sercu dzieje, bo dzięki temu będę w stanie zarejestrować działanie Pana Boga, które odbywa się podczas mojej modlitwy w ciszy" - mówi jezuita.

Skąd jednak mamy wiedzieć, czy źródłem myśli jest Bóg czy my? Paweł Kowalski SJ wymienia trzy podstawowe elementy, po których możemy to rozpoznać:

  • Bóg daje życie
  • Bóg nie potępia
  • Bóg nie szantażuje

Proponuje także trzy konkretne sposoby modlitwy w ciszy i odpowiada na pytanie, co jeśli podczas modlitwy nic się nie wydarzyło.

DEON.PL POLECA

Posłuchajcie odpowiedzi:

* * *

Studencki Warsztat Modlitwy Osobistej Fermentacja

Chcesz dowiedzieć się więcej niż to i popracować nad swoją modlitwą? Już dziś dołącz do bezpłatnego kursu modlitwy adresowanego przede wszystkim do studentów z uczelni gdańskich, którzy będą podejmować studia zdalnie.

>> TUTAJ dowiesz się więcej

Kurs rozpoczynamy 8 października o godzinie 19:30. Po rejestracji otrzymasz dostęp do materiałów kursowych. Nauczysz się dzięki nim, czym w ogóle jest modlitwa, jak modlić się w ciszy (np. medytacją), a jak na głos (np. uwielbienie).​ Podczas trwania warsztatu będziesz mógł skontaktować się z jednym z naszych mentorów modlitwy na jednorazową zdalną konsultację w sprawie wiary lub modlitwy.

Duszpasterz akademicki wspólnoty DA Winnica w Gdańsku Wrzeszczu. Bydgoszczanin. Ukończył filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Pracował w Szkole Kontaktu z Bogiem. Studiował teologię na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Podharcmistrz i kilkukrotny przewodnik grupy SZARA WAPM

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Paweł Kowalski SJ: jak modlić się w ciszy i przetrwać rozproszenia?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.