Paweł Kowalski SJ: jak modlić się w ciszy i przetrwać rozproszenia?

Paweł Kowalski SJ: jak modlić się w ciszy i przetrwać rozproszenia?
(fot. youtube.com)
1 miesiąc temu

"Nie trzeba stosować żadnych osłonowych modlitw ani wody święconej". Co zatem zrobić, żeby być bardziej skupionym i czy wszyscy doświadczają rozkojarzeń?

"Trzeba uważnie obserwować, co się w moim sercu dzieje, bo dzięki temu będę w stanie zarejestrować działanie Pana Boga, które odbywa się podczas mojej modlitwy w ciszy" - mówi jezuita.

Skąd jednak mamy wiedzieć, czy źródłem myśli jest Bóg czy my? Paweł Kowalski SJ wymienia trzy podstawowe elementy, po których możemy to rozpoznać:

  • Bóg daje życie
  • Bóg nie potępia
  • Bóg nie szantażuje

Proponuje także trzy konkretne sposoby modlitwy w ciszy i odpowiada na pytanie, co jeśli podczas modlitwy nic się nie wydarzyło.

Posłuchajcie odpowiedzi:

* * *

Studencki Warsztat Modlitwy Osobistej Fermentacja

Chcesz dowiedzieć się więcej niż to i popracować nad swoją modlitwą? Już dziś dołącz do bezpłatnego kursu modlitwy adresowanego przede wszystkim do studentów z uczelni gdańskich, którzy będą podejmować studia zdalnie.

>> TUTAJ dowiesz się więcej

Kurs rozpoczynamy 8 października o godzinie 19:30. Po rejestracji otrzymasz dostęp do materiałów kursowych. Nauczysz się dzięki nim, czym w ogóle jest modlitwa, jak modlić się w ciszy (np. medytacją), a jak na głos (np. uwielbienie).​ Podczas trwania warsztatu będziesz mógł skontaktować się z jednym z naszych mentorów modlitwy na jednorazową zdalną konsultację w sprawie wiary lub modlitwy.

Duszpasterz akademicki wspólnoty DA Winnica w Gdańsku Wrzeszczu. Bydgoszczanin. Ukończył filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Pracował w Szkole Kontaktu z Bogiem. Studiował teologię na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Podharcmistrz i kilkukrotny przewodnik grupy SZARA WAPM

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
17,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Paweł Kowalski SJ: jak modlić się w ciszy i przetrwać rozproszenia?
Komentarze (2)
B.
~Beniamin .
24 października 2020, 09:46
Ojcze nasz, ktory jestes w niebie, niech sie swieci imie Twoje, przyjc krolestwo Twoje badz wola Twoja tak w niebie jak i na ziemie. Chleba naszego powszechnego daj nam dzisiaj i odpusc nam nasze winny jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wodz nas na pokuszenie ale nas zbaw od zlego, albowiem Twoje jest Krolestwo, Potega i Chwala na wieki wiekow; niech tak sie stanie.
B.
~Beniamin .
23 października 2020, 19:29
Mateusza apostol 6:5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. 7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo1 będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: 9 2 Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! ...

Skomentuj artykuł

Paweł Kowalski SJ: jak modlić się w ciszy i przetrwać rozproszenia?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.