Remi Recław SJ: Dlaczego Bóg godzi się na wojnę?

Remi Recław SJ: Dlaczego Bóg godzi się na wojnę?
Remi Recław SJ. Mocni w Duchu / Youtube.com
Mocni w Duchu / YouTube / mł

Dlaczego Bóg się godzi na wojnę? - na to pytanie na youtubowym kanale Mocnych w Duchu odpowiada Remi Recław SJ.

Jak mówi łódzki jezuita, to pytanie jest dziś bardzo ważne w kontekście tego, co przeżywamy, lęku, który czujemy, fali uchodźców, którą widzimy, a reakcje ludzi są bardzo różne.

- Są osoby, które zadają sobie to pytanie i mówią: Boga nie ma, skoro się na to godzi. I są osoby, które widzą sytuację wojny i wracają do Boga, żeby się wyspowiadać - podkreśla zakonnik. 

Dlaczego Bóg godzi się na zło? 

- To jest pytanie, dlaczego Bóg się godzi na zło, dlaczego dopuszcza to, że tak się dzieje, i nie likwiduje ludzi, którzy to robią - mówi w nagraniu jezuita i odpowiada: to dlatego, że Bóg naprawdę dał człowiekowi wolność. 

DEON.PL POLECA

- Bóg, który dał człowiekowi wolność, dał ją naprawdę i od samego początku człowiek może czynić zło. Dlaczego Bóg się na to godzi? Bo dał nam wolność. Mówi nam tylko: nie rób tego! - zaznacza jezuita. - Wojna nie pochodzi od Boga, ale od diabła, który pracuje w sercu człowieka, który kusi posiadaniem, rządzeniem, tym, że można wszystko. Rozumiemy to bardziej, jak widzimy ludzi, którzy giną blisko nas. Gdy miasto staje się rumowiskiem - mówi Remi Recław SJ.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agata Adaszyńska-Blacha, Michał Kuś

Poradź sobie z odrzuceniem. I odzyskaj własne życie!

Najprawdopodobniej każdy doświadczył go przynajmniej raz w swoim życiu. Bliscy zapomnieli o twoich urodzinach. Nie zaproszono cię na imprezę klasową. Zostałeś wybrany jako ostatni do składu drużyny...

Skomentuj artykuł

Remi Recław SJ: Dlaczego Bóg godzi się na wojnę?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.