Albert Marvelli to mój błogosławiony na nowy rok! Wylosuj swojego!

Albert Marvelli to mój błogosławiony na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Ten młody Włoch pochodził z ubogiej rodziny, która zawsze była gotowa przyjąć innych i im pomóc. Mieszkali w rybackiej dzielnicy, a ich dom często odwiedzali biedni ludzie. Jego wszystkie plany i nadzieje pokrzyżował wybuch wojny. Albert zaciągnął się do wojska, aby mieć na oku starszego brata. Nie chciał jednak zabijać - czym narażał się dowódcom. Udzielał się w konspiracyjnym ruchu, który uwalniał jeńców wojennych z transportu do obozów zagłady. Po wojnie zaangażował się w Akcję Katolicką w swojej diecezji. Każdego dnia odbudowywał domy i grzebał zmarłych. Zginął potrącony przez ciężarówkę wojskową, gdy jechał rowerem. Przez całe życie pisał dzienniki, z których dowiadujemy się, jak wielką wiarę posiadał. Albert to patron marzeń niespełnionych, trudnych chwil, gdy musimy wybrać dobro innych ponad swoje własne.

Tak napisał Benedykt XVI m.in. o bł. Albercie:

Wielkich cudów dokonał Pan w Maryi i w świętych! Myślę chociażby o Franciszku z Asyżu i Katarzynie ze Sieny, patronach Włoch. Mam na myśli także wspaniałych młodych ludzi, jak święta Gemma Galgani, św. Gabriel od Matki Bożej Bolesnej, św. Alojzy Gonzaga, św. Dominik Savio, św. Maria Goretti, która urodziła się niedaleko stąd, bł. Piergiorgio Frassati i Albert Marvelli. Mam na myśli także rzeszę dziewcząt i chłopców — świętych «anonimowych», którzy jednak nie są anonimowi dla Boga. Dla Niego każda osoba jest jedyna, ma swoje imię i oblicze. Wszyscy — i wy o tym wiecie — jesteśmy powołani do świętości!

Modlitwa za przyczyną bł. Alberta: Boże Ojcze, udziel mi przez wstawiennictwo błogosławionego Alberta swojego świętego spojrzenia na rzeczywistość, abym w cierpiących i potrzebujących widział przede wszystkim ludzi wartych kochania. Ukaż mi prawdziwe oblicza pogubionych, zapomnianych i skazanych, abym mógł wychodzić im naprzeciw i głosić, jaki dobry jesteś. Ucz mnie tego, jak mam wybierać miłość do drugiego człowieka, gdy nie umiem zwyciężyć swoich słabości. Niech przykład i wstawiennictwo błogosławionego Alberta mnie umacnia. Amen.

DEON.PL POLECA

 

Czytaj też:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Albert Marvelli to mój błogosławiony na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.