Dlaczego przebaczenie?

Dlaczego przebaczenie?
(fot. Rares M. Dutu/flickr.com)
Stanisław Morgalla SJ

Z przebaczeniem jest jak z powietrzem. Jeśli chcemy je zamknąć w naszych zaciskających się w geście brania dłoniach, to nam się wymknie jak powietrze między palcami. Jeśli natomiast po prostu będziemy głęboko je wdychać i wypuszczać, to nie tylko sami zyskamy większą ilość tlenu, ale i innych ogrzejemy naszym ciepłym oddechem.

 

Od wieków poszukujemy rozwiązań dla tego typu kwestii. Historia dostarcza nam wielu konkretnych odpowiedzi, które jednych wprawiają w podziw, a innych bulwersują. Trudno o bardziej gorący, a jednocześnie oklepany temat. Na problem ten od strony naukowej zwróciła uwagę psychologia i wypracowała wiele sugestywnych teorii i praktyk terapeutycznych. Korzystając z jej obszernych zasobów Autor stara się przekazać słuchaczom, jak praktykować przebaczenie w codziennym życiu.

Stanisław Morgalla SJ: Psycholog, kierownik duchowy, wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. W latach 2002-2008 dyrektor Szkoly Formatorow przy WSFP Ignatianum w Krakowie. Ostatnio opublikował: Dojrzałość osobowościowa i religijna (2006); Miłość do kwadratu. Poradnik dla nieprzystosowanych (2009); Duchowość daru z siebie (2010).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dlaczego przebaczenie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.