Elżbieta Mora to moja błogosławiona na nowy rok! Wylosuj swojego!

Elżbieta Mora to moja błogosławiona na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Jako młoda dziewczyna zakochała się w przystojnym prawniku. Kochający mąż zmienił się w zazdrośnika i hazardzistę. Elżbieta pokazała jednak mężowi swoją siłę i odwagę. Wywalczyła dla siebie i córek przestrzeń wolności w domu, mąż w końcu się ugiął i zaczął dawać im większą swobodę. Miała dar prorokowania i dobrej rady, którym dzieliła się z ubogimi. Zaczęła chorować, ale z dobroczynności zrezygnowała dopiero, gdy została przykuta do łóżka. Tej nocy, której Elżbieta zmarła z wycieńczenia, Krzysztof był z jedną ze swoich kochanek. W mężu okrutniku szukała choć małej iskry, która pomoże rozpalić w nim dobro. Po jej śmierci nawrócił się i co ciekawe - został franciszkaninem, który zmarł w opinii świętości! Życie Elżbiety może być wskazówką dla wszystkich nieszczęśliwych w związkach lub z powodu ich braku.

Jak napisał o niej Beata Legutko:

Niektórzy twierdzą, że najważniejsze w życiu Elżbiety Canori Mory były wizje, które miała otrzymywać od Boga. Dotyczyły losów Kościoła i świata, a także losu dusz po śmierci. Nie to jednak było powodem beatyfikacji. "Elżbieta Canori Mora wśród niemałych trudności małżeńskich okazała nad wyraz wielką wierność wobec zobowiązania podjętego w sakramencie małżeństwa i wynikającej z tego odpowiedzialności - powiedział Jan Paweł II w 1994 r. podczas Mszy beatyfikacyjnej. - Nieustannie żyła modlitwą i heroicznym oddaniem się rodzinie, potrafiła po chrześcijańsku wychować swoje córki i dopięła nawrócenia swego męża".

Modlitwa za wstawiennictwem bł. Elżbiety: Dziękuję Ci Panie Boże za życie i oddanie Tobie błogosławionej Elżbiety. Ona zabiegała o wartości tak trudne w dzisiejszym świecie jak wierność, duch poświęcenia i wyrzeczenia, miłość bezinteresowna i przebaczenie. Ucz mnie proszę tego, jak mam żyć według tych wartości i prowadź mnie na drodze do Siebie oraz moich bliskich przez wstawiennictwo bł. Elżbiety. Amen.

DEON.PL POLECA

 

Czytaj też:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Elżbieta Mora to moja błogosławiona na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.