Juda Tadeusz to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Juda Tadeusz to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Św. Juda Tadeusz był kuzynem Jezusa. Według tradycji kościoła, po Wniebowstąpieniu razem z Szymonem Gorliwym udał się do Mezopotamii a następnie do Persji, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Św. Juda jest patronem spraw beznadziejnych.

Tak napisał o nim Stanisław Mrozek SJ:

Kult św. Judy Tadeusza był żywy w wielu krajach, także w Polsce. Św. Juda Tadeusz odbierał i nadal odbiera cześć jako patron od spraw beznadziejnych. W wielu kościołach naszej Ojczyzny odbywają się raz w tygodniu specjalne nabożeństwa ku czci św. Judy Tadeusza z odczytaniem próśb i podziękowań. Święty miał w Polsce swoje sanktuaria.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza: Święty Judo Tadeuszu, potężny mój obrońco i opiekunie, w trosce i opuszczeniu oddaję się Twej cudownej opiece. Wdzięczny Ci jestem za wszystkie łaski, jakie dla mnie już wyjednałeś, ale nadal wspieraj mnie w pracy, pocieszaj w smutku, strzeż przed pokusą. Bądź moją mocą w trudnościach, osłoną w niebezpieczeństwach. Spraw, abym z Bogiem się budził i z Bogiem szedł na spoczynek. Dzień po dniu prowadź mnie coraz bliżej Serca Jezusowego, abym spoczął w Nim po trudach i walkach życia, a zamiast miłości własnej, pychy i zniechęcenia, niech w mym sercu zapanuje miłość, ofiarność i pokora. Amen. (Źródło)

Czytaj więcej o tym świętym:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Juda Tadeusz to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.