Karol de Foucauld to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Karol de Foucauld to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

W młodości przeżył kryzys wiary i stał się ateistą. Prowadził nieuporządkowane życie. W wieku 22 lat został oficerem i udał się do Algierii. Tam zetknął się ze świadectwem wiary i gorliwej modlitwy ze strony muzułmanów. Zamieszkał na pustyni, a jego skromny dom był otwarty dla każdego. Uprawiał warzywa i owoce, a większość czasu spędzał na cichej adoracji Jezusa eucharystycznego. Mimo mniszego trybu życia, nie był oderwany od świata. Zginął z rąk muzułmanów, których bardzo kochał.

Jak napisała o nim Alicja Straszecka:

Jest w jego życiu coś, w czym każdy może się odnaleźć niezależnie od tego, czy żyje samotnie, w małżeństwie, czy jako osoba konsekrowana. Przede wszystkim jest to wielka ufność w moc Eucharystii i obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Sposób Karola na ewangelizację polegał w dużej mierze na tym, że mężczyzna trwał przed tabernakulum. Zapisał kiedyś, że nawet jeśli on sam niczego dobrego by nie zrobił dla zbawienia innych, Jezus jest, ukryty pod postaciami chleba i wina, a taka Obecność nie pozostaje bezowocna. Miał co do tego głęboką pewność, pomimo że przez piętnaście lat życia na pustyni nie był świadkiem żadnej prawdziwej konwersji, żadnego głębokiego nawrócenia. Wierzył jednak, że Jezus ma swoje sposoby.

Modlitwa bł. Karola de Foucauld: Ojcze, oddaję się Tobie. Uczyń ze mną, co zechcesz. Dziękuję Ci za wszystko, cokolwiek ze mną uczynisz. Jestem gotów na wszystko. Przyjmuję wszystko. Niech Twoja wola spełnia się we mnie i we wszystkich Twoich stworzeniach, nie pragnę niczego innego, mój Boże. Składam moją duszę w Twoje ręce. Oddaję Ci ją, Boże z całą miłością mego serca. Kocham Cię i to jest potrzebą mojej miłości, żeby się dawać, oddawać się w Twoje ręce bez ograniczeń, z nieskończoną ufnością, bo Ty jesteś moim Ojcem.

DEON.PL POLECA

 

Czytaj więcej o bł. Karolu:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Karol de Foucauld

"Duch Jezusa" to zbiór medytacji na temat cnót kardynalnych w Ewangeliach, powstałych w 1896 r., komentarzy do czerech Ewangelistów, datowanych na 1901 r. oraz wczesnych i późniejszych medytacji nad Ewangelią (1905 r. oraz 1914-1915r.).

Niezwykle...

Skomentuj artykuł

Karol de Foucauld to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.