Karolina Kózkówna to moja błogosławiona na nowy rok! Wylosuj swojego!

Karolina Kózkówna to moja błogosławiona na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

W wieku 16 lat została zamordowana przez rosyjskiego żołnierza, gdy broniła się przed gwałtem. Ale nie tylko dlatego została beatyfikowana. Wychowywała się w ubogiej, wielodzietnej rodzinie, w atmosferze wzajemnej pomocy, pracy i modlitwy. Zachwyca swoją prostotą, pracowitością, oddaniem. Przez innych widziana była jako chłopska katechetka, bo przekazywała dzieciom na wsi modlitwę i duchowość, a dorosłym dawała wielkie świadectwo życia. Ze względu na niezwykłe przywiązanie do Chrystusa i sposób, w jaki wyznawała wiarę, niemal od razu po śmierci stała się orędowniczką wszystkich, którzy ją znali i którzy prosili ją o pomoc, wierząc, że Karolina na pewno po tak świętym życiu trafiła do nieba. W 1987 r. została ogłoszona błogosławioną przez Jana Pawła II. Polscy biskupi postanowili, że Karolina Kózkówna będzie obok św. Stanisława Kostki patronką polskiej młodzieży.

Jak napisała o niej Elżbieta Wiater:
Kiedy patrzymy, jak przy jej grobie i wszędzie tam, gdzie ludzie proszą o jej wstawiennictwo, dzieją się cuda, trudno zaprzeczyć słuszności jej wiary. Chorzy są uzdrawiani, ludzie uwikłani w uzależnienia, także związane z brakiem czystości seksualnej, zostają uwolnieni, tracący nadzieję zostają umocnieni. To widoczne znaki, że Jezus przyjął Karolinę do siebie i chętnie słucha jej próśb. Jest pieczęcią na Jego sercu, pieczęcią na Jego ramieniu, której nic nie jest już w stanie usunąć.
Modlitwa za wstawiennictwem Karoliny: Dziękuję Ci Boże za życie błogosławionej Karoliny, która całą sobą pokazywała, na czym polega istota chrześcijaństwa i ewangelizacji. Ona tak bardzo potrafiła oddać się innym i im służyć kosztem własnej wygody. Proszę Cię za jej wstawiennictwem o to, co jest dla mnie szczególnie w tym momencie potrzebne, a o czym Ty dobrze wiesz. Niech moja prośba zaniesiona do Ciebie przez ręce błogosławionej Karoliny uświęci moje życie i przyniesie spełnienie tej prośby. Bądź uwielbiony Boże teraz i na wieki! Amen.

Czytaj też o niej:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elżbieta Wiater

Karolina Kózka – patronka młodzieży, orędowniczka rodzin oraz tych, którzy przebywają na emigracji.

Ta 16-letnia dziewczyna z małopolskiej wioski podczas I wojny światowej została zamordowana przez Moskala, bo broniła swojej czystości. Ze względu na niezwykłe...

Skomentuj artykuł

Karolina Kózkówna to moja błogosławiona na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.