Król trollingu i Boże Narodzenie?

Król trollingu i Boże Narodzenie?

Nasza dyskusja zaprowadziła nas dziś od tweetów Człowieka Bobra do rozmowy o istocie chrześcijaństwa, rozeznaniu i doświadczeniu bezinteresownej miłości Boga u świętego Ignacego.

Jeśli chcecie prześledzić nasz przedziwny tok myślenia i przekonać się, że rzeczywistość przerasta Człowieka Bobra, to serdecznie zapraszamy do posłuchania.

Posłuchaj na Spotify

Posłuchaj na YouTube

„Będziemy spotykać się co tydzień i rozmawiać o tym, jak czekać na Pana Boga i jak sprawić, żeby to czekanie dotykało naszego serca” – mówią jezuici Łukasz Sośniak i Dominik Dubiel.


Jak przyznają jezuici we wstępie do podcastu, sporo czasu spędzają na Twitterze i właśnie w przestrzeni tego portalu będą szukali inspiracji do adwentowych rozważań prezentowanych w nagraniu.

Każdy z czterech odcinków będzie efektem mierzenia się autorów ze znalezionymi w sieci inspiracjami, w każdym będą szukać śladów Boga, który przychodzi w adwencie.

kompozytor, dyrygent, pianista. Absolwent jezuickiej Akademii Ignatianum oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie studiuje teologię na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Mieszka w Rzymie.

(ur. 1982) absolwent filologii polskiej i dziennikarstwa. Przez wiele lat pracował jako redaktor lokalnych mediów częstochowskich i Radia Jasna Góra. Od 2015 r. jezuita. Obecnie pracuje w Radiu Watykańskim, współpracuje z „Życiem Duchowym”. Jego pasją i najlepszym sposobem na relaks jest literatura
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
św. Ignacy Loyola

Jednakże w tym [następstwie myśli] była taka różnica: kiedy myślał o rzeczach światowych, doznawał w tym wielkiej przyjemności, a kiedy znużony porzucał te myśli, czuł się oschły i niezadowolony. Kiedy znów myślał o odbyciu boso...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Król trollingu i Boże Narodzenie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.